Рішення №403383

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 грудня 2006 р.  

Справа № А-18/356  

              

Господарський суд Івано-Франківської області  у складі:

Судді  Б.П.Гриняка

При секретарі судового засідання   А.С. Томашевській

За позовом: Івано-Франківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, вул. Гуцульська, 9, м. Івано-Франківськ, 76007.

До відповідача: Приватного підприємства «Газрембудсервіс»,пр-т Лесі Українки,32, м. Коломия.

                                                                                                 

Представники:    

Від позивача: Юхменко Д.М. ( довіреність №01-195/718 від 15.06.2006 р. );

Від відповідача :  не з”явився;

Суть справи : стягнення адміністративно-господарських санкцій 1956,25 грн.

          Розгляд справи відкладався з 12.11.06р. до 12.12.06 р. .

          Відповідача в судові засідання не з”явився двічі, хоч належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, ( ухвала від 27.10.06 р. за вих.  №14358 , ухвала від  21.11.06р. за вих. №  16175  згідно журналу вихідної кореспонденції суду) відзиву на позов не подав.

          До початку розгляду справи представникові позивача  роз'яснено його права та обов'язки, передбачені ст. 49-51 Кодексу адміністративного судочинства України.

          Представникові позивача роз”яснено  права відводу відповідно до ст. 127 Кодексу адміністративного  судочинства України. Відводу не заявлено.

          Представником позивача  подано  клопотання про відмову здійснення технічної фіксації судового процесу.   Клопотання приймається судом.                   

          Представник позивача в судовому засіданні  підтримав вимоги, з підстав викладених у заяві.

          Розглянувши матеріали справи, з'ясувавши її фактичні  обставини, об'єктивно оцінивши докази, що  мають юридичне значення для розгляду позовної заяви і вирішення справи по суті, суд, -

                                                                ВСТАНОВИВ:                   

          Відповідно до ст. 19 Закону України “ Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” для підприємств, установ , організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється  норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків  середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб- у кількості одного робочого місця.

          Роботодавці, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів і відповідно до нормативу забезпечують працевлаштування  інвалідів.

          В судовому засіданні представник позивача пояснив, що  відповідач у 2005 році не виконав норматив встановлений ст. 19 Закону, що підтверджується даними статистичної звітності ( Форма №10-ПІ), а отже відповідно до ч. 4 ст. 20 Закону зобов”язаний до 15 квітня 2006 року самостійно перерахувати на розрахунковий рахунок позивача адміністративно-господарські санкції в сумі 1956,25 грн. . Проте,  кошти на розрахунковий рахунок позивача не перераховані.

          Ухвалою від 21.11.06 р. суд зобов”язав позивача подати в судове засідання розрахунок боргу, відповідно до заявлених вимог.

          На виконання даної ухвали суду, позивач подав  розрахунок, з якого  вбачається  що  залишкова сума боргу  відповідача перед позивачем   становить 1956,25 грн.

          Відповідач своїм конституційним правом на захист прав і охоронюваних законом інтересів не скористався, в судові засідання  12.11.06р. та  12.12.06 р.   не з”явився, причини неявки   не повідомив, хоч був належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи .

          За таких обставин, суд, вважає  позовні вимоги в сумі  1956,25 грн.  обґрунтованими і такими, що підлягають до задоволення.

                На підставі  наведеного, керуючись ст.124 Конституції України, ст. 19, 20  Закону України “ Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”,   ст.ст.158-167 Кодексу адміністративного судочинства України,  суд-

                                                         

                                                     П О С Т А Н О В И В:         

          Позов задоволити.

          Стягнути з  Приватного підприємства «Газрембудсервіс»,пр-т Лесі Українки,32, м. Коломия, (  код ЄДРПОУ 20568100)  на користь Івано-Франківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, вул. Гуцульська, 9, м. Івано-Франківськ, 76007, ( код ЄДРПОУ 20568100) адміністративно-господарські санкції у розмірі 1956,25 грн.

         

          Постанова набирає законної сили після строку подання заяви про апеляційне оскарження.

          Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається  протягом десяти днів з дня її проголошення ; апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне  оскарження.

         

          Відповідно до п.1 ст.258 КАС України , за кожним судовим рішенням , яке набрало законної сили  або яке належить виконати негайно , за заявою осіб, на користь яких воно ухвалено, видається  один виконавчий лист.  

                 

                                   СУДДЯ                                                                Б.П.ГРИНЯК

 

Виготовлено в АС "Діловодство суду"

________________ Дейчаківська Ольга Степанівна