Рішення №403384

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 грудня 2006 р.  

Справа № 8/247  

Розглянувши справу

за позовом  ПП ОСОБА_1  АДРЕСА_1

до відповідача  Коломийське міжрайонне бюро технічної інвентаризації  вул.Переяславська, 2, м.Коломия, Коломийський район, Івано-Франківська область,78200

про майнові спори (визнання права власності на нежитлове приміщення)

 Cуддя  Шіляк Марина Анатоліївна  

При секретарі   Суканець Юрій Ігорович

За участі представників:

Від позивача:  ОСОБА_2, (довіреність НОМЕР_1 від02.09.05 )представник;

Від відповідача:  Яремин О. М., (довіреність НОМЕР_267 від22.05.06 )юрисконсульт;

Встановив: подано позов про  встановлення права власності  на нежитлові приміщення.

              В судовому засіданні 06.12.06 оголошувалась перерва до 14.12.06.

          Заявою від 27.11.06  позивач уточнив позовні вимоги та просить суд визнати за ним право власності на нежитлові приміщення 1- 7, 1- 8 - (автогаражі) загальною площею- 48,2 метрів квадратних, що складає 13/100 ідеальної частки та знаходиться за адресою: АДРЕСА_2.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав.

          Відповідач у відзиві на позов проти позову заперечив. БТІ вказало суду, що реєстрація нерухомого майна здійснюється на підставі правовстановлювальних документів, перелічених визначений Тимчасовим положенням про порядок державної реєстрації прав власності на нерухоме майно для реєстрації винекнення , існування, припинення прав власності на нерухоме майно та оформлення прав власності на нерухоме майно. Такі документи у позивача відсутні.

       Розглянувши матеріали справи, вислухавши представників сторін, суд встановив, що  згідно протоколу продажу майна на біржових торгах НОМЕР_2 від 30.05.02 підприємець ОСОБА_1, АДРЕСА_1 придбав на Прикарпатській регіональній товарній біржі, приміщення 1- 7, 1- 8, загальною площею- 48,2 метрів квадратних, що складає 13/100 ідеальної частки, нежитлового будинку - (автогаражі), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2.

           Продавцем даного приміщення була ліквідаційна комісія по банкруцтву ОСВ "Дуброва", в особі голови ліквідаційної комісії ОСОБА_3, АДРЕСА_1, яка діяла на підставі постанови про банкрутство у справі №Б-4/87 від 07.06.99. Дані нежитлові приміщення належали ОСВ "Дуброва" на праві колективної власності, на підставі свідоцтва про право власності на нежитловий будинок (автогараж) від 02.10.01, яке зареєстроване Коломийським МБТІ 02.10.01 в реєстровій книзі ІНФОРМАЦІЯ_1 за реєстровим НОМЕР_3.

      В подальшому, позивач не оформив належним чином біржову угоду, а ліквідаційна процедура у справі про банкрутство завершилась, об"єднання селян- власників "Дуброва" ліквідоване.

           Позов  підлягає задоволенню.

       Відповідно до ст. 328 ЦК України,  право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

           Відповідно до ст. 392 ЦК України, власник майна може  пред'явити  позов  про  визнання  його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.        

                    За  таких обставин, позовні вимоги обгрунтовані та підлягають задоволенню.

Керуючись ст. 124 Конституції України, Цивільним кодексом України, ст. 49, 82-84 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

позов задоволити.

          Визнати за підприємцем ОСОБА_1, АДРЕСА_1 право власності на нежитлові приміщення 1- 7, 1- 8 - (автогаражі) загальною площею- 48,2 метрів квадратних, що складає 13/100 ідеальної частки та знаходиться за адресою: АДРЕСА_2.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття, у разі, якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, воно набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання повного рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.

 

Суддя                                                            Шіляк Марина Анатоліївна

                                                            рішення підписане 19.12.06

Виготовлено в АС "Діловодство суду"

________________ Суканець Юрій Ігорович