Рішення №403391

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Чернівці «13 » грудня 2006 р. колегія суддів судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Чернівецької області у складі:

головуючого                                                   Кифлюка В.Ф.

суддів                                                             Рулякова В.І., Станковської Г.А.

за участю прокурора                                   Сулятицького І.С.

та адвокатів                                                     ОСОБА_1,

                                                                      ОСОБА_2

розглянула у відкритому судовому засіданні кримінальну справу за апеляцією адвокатів ОСОБА_1, ОСОБА_2- захисників обвинуваченого ОСОБА_3 на постанову Садгірського районного суду м. Чернівців від 8 грудня 2006року.

Цією постановою обвинуваченому ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, судимого 31.07.2006 року Садгірським районним судом за ст. 190 ч. 1 КК України на 2 роки обмеження волі із застосуванням ст. ст. 75, 76 КК України, обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

ОСОБА_3 обвинувачується в тому, що будучи службовою особою, 30.11.2006 року біля 13-ї години в приміщенні охорони ринку АТВТ АК "Буковина-Авто" одержав шляхом вимагання від гр. ОСОБА_4 в якості хабара 11000 гривень за надання дозволу на встановлення пересувного павільйону на території ринку. Йому пред'явлено обвинувачення за ст. 368 ч. 2 КК України.

Обираючи ОСОБА_3 міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, суд у постанові зазначив, що враховує те, що останній раніше судимий, міра   покарання   за   злочин,    за    вчинення    якого    його    притягнуто   до

Справа № 10-92/2006р.                              Головуючий у 1 інстанції Плаван В.О.

Доповідач : Кифлюк В.Ф.

відповідальності передбачена у вигляді позбавлення волі на строк від 5-ти до 10-ти років, перебуваючи на волі він може переховуватись від слідства та продовжити злочинну діяльність.

На цю постанову захисники ОСОБА_3 адвокати ОСОБА_1 та ОСОБА_2 подали апеляцію в якій просили скасувати оскаржувану постанову, обрати стосовно ОСОБА_3 міру запобіжного заходу у вигляді застави в сумі 17000 грн.

При цьому посилались на те, що суд не врахував позитивну характеристику ОСОБА_3, що на його утриманні знаходяться неповнолітні діти та хвора мама, що він може внести заставу.

Заслухавши доповідь судді, адвокатів ОСОБА_1 та ОСОБА_2 які просили задовольнити подану апеляцію, посилаючись на ті обставини, що викладені в ній, прокурора Сулятицького І.С., який просив відмовити в задоволенні апеляції захисників, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи апеляції, колегія суддів вважає, що в задоволенні апеляції необхідно відмовити.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_3 обвинувачується у вчиненні умисного тяжкого злочину. В справі є докази причетності його до цього злочину.

Вчинення злочину йому інкримінується в період іспитового строку за вироком за вчинення іншого умисного злочину.

А тому колегія суддів вважає, що суд 1-ї інстанції прийшов до правильного висновку про те, що перебуваючи на волі, ОСОБА_3 може скритися від слідства та вчинити інші злочини та обрав йому міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

За таких обставин неврахування судом наявності на утриманні у ОСОБА_3 неповнолітніх дітей та хворої матері не може бути підставою для зміни чи скасування постанови суду. А тому підстав для задоволення апеляційних вимог захисників колегія суддів не вбачає.

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 165-2, 365, 366, 382 КПК України, колегія суддів судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Чернівецької області, -

УХВАЛИЛА:

В   задоволенні   апеляції   адвокатів   ОСОБА_1   та   ОСОБА_2 відмовити.

Постанову Садгірського районного суду м. Чернівців від 8 грудня 2006 року про обрання обвинуваченому ОСОБА_3 міри запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою залишити без змін.

Головуючий                                                                          Кифлюк В.Ф.

Судді                                                                                    Руляков В.І.

Станковська Г.А.