Рішення №403395

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ОКРЕМА УХВАЛА

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

м. Чернівці 12 грудня 2006 року колегія суддів судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Чернівецької області у складі:

Головуючого                                           Гончарука Г.М.

Суддів                                                       Івасюк Л.Г., Підгорної С.П.

За участю прокурора                               Хоміцької Т.Б.

розглянула у судовому засідання кримінальну справу за апеляцією засудженого ОСОБА_1 на вирок Шевченківського районного суду м. Чернівці від 5 жовтня 2006 року. Цим вироком ОСОБА_1 засуджений за ч. 1 ст. 186 КК України до 2-х років позбавлення волі.

На підставі ст. 71 КК України до призначеного покарання частково приєднано невідбуте покарання за вироком Першотравневого районного суду м. Чернівці від 21 січня 2004 року і остаточна міра покарання до відбуття призначена у вигляді 3-х років 6 місяців позбавлення волі.

В процесі розгляду даної кримінальної справи в апеляційній інстанції встановлено що потерпіла ОСОБА_2 26 липня 2005 року зробила заяву в Шевченківський РВ УМВС про те, що 23.07.2005 року в обідній час до неї зайшов ОСОБА_1, який відкрито викрав її мобільний телефон Самсунг - 460. Заяву ОСОБА_2 прийняв слідчий СВ Шевченківського РВ Скоролітний.

Незвертаючи уваги, що потерпіла ОСОБА_2 вказує в заяві прізвище особи, що скоїла відкрите викрадання телефону, а саме ОСОБА_1, орган дізнання, а саме майор міліції Голомийко Г.В., в порушення вимог ст. 98 КПК України, порушив кримінальну справу по факту відкритого викрадання майна, посилаючись на те, що злочин скоїла невідома особа.

18.08.2005 року слідчий Чернишов М.М. приймає справу до свого провадження, а 27.08.2005 року зупиняє слідство по справі до встановлення особи, скоївшої злочин, хоча з самого початку відомо, що злочин скоїв ОСОБА_1.

07.09.2005 року слідчий Чернишов М.М. відновлює досудове слідство і порушує кримінальну справу відносно самого ОСОБА_1, хоча в той же день зупиняє провадження по справі до встановлення місця знаходження останнього. Цією же постановою слідчий доручає ВКР Шевченківського РВ провести оперативно-розшукові заходи, направлені на встановлення місця знаходження обвинуваченого ОСОБА_1 і оголошує його розшук.

Справа № 11-446 2006р.                             Головуючий в 1 інстанції Смотрицький В.Г.

Категорія ст.186 ч.1 КК України                Доповідач: Івасюк Л.Г.

Лише 21 квітня 2006 року ОСОБА_1 був затриманий.

Таким чином, орган дізнання та слідчий орган Шевченківського РВ в порушення вимог кримінально-процесуального закону незаконно порушив кримінальну справу по факту відкритого викрадання майна, посилаючись на те, що ці дії вчинила невідома особа, в той час як потерпіла відразу повідомила, що злочин скоїв ОСОБА_1

Вказані факти свідчать про ігнорування вищевказаними особами вимог закону та про навмисне затягування строків досудового слідства. В наслідок фальсифікації даних в процесуальних документах, ОСОБА_1 був затриманий лише 21 квітня 2006 року, а кримінальна справа на протязі 9 місяців знаходилась без руху.

Вказані факти не можуть бути залишені судовою колегією без належного реагування.

Керуючись ст. 380 КПК України, судова колегія, -

УХВАЛИЛА:

Про вищенаведені факти порушення вимог кримінально-процесуального закону довести до відома начальника слідчого відділу РВ УМВС в Чернівецькій області і про міри реагування повідомити Апеляційному суду Чернівецької області в установлений законом місячний термін.

Головуючий                                               Гончарук Г.М.

Судді                                                            Івасюк Л.Г.

Підгорна С.П.