Рішення №403425

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 лютого 2007 р.  

Справа № А-6/347  

Господарський суд Івано-Франківської області у складі:

   

за позовом  ДПІ в м.Івано-Франківську  вул.Незалежності,20,Івано-Франківськ

до відповідача  ПП ОСОБА_1  АДРЕСА_1

про майнові спори (стягнення коштів)

Представники:

Від позивача: Маршалик Т.Й., (довіреність № 40931/10/24-150 від 29.09.06 СДПІ )

Від відповідача: не з"явився

СУТЬ СПРАВИ:  подано позов про стягнення 1759 грн 89 коп  в дохід бюджету за рахунок активів платника податків.

          Відповідач в судове засідання не з»явився, заперечення на позов не подав, хоча був належним чином повідомлений про час і місце розгляду спору.

           Розглянувши матеріали справи,  заслухавши представника позивача, суд встановив, що

ОСОБА_1 зареєстрована як суб"єкт підприємницької діяльності 16.07.04, про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію НОМЕР_1, видане виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради. Платником податків зареєстрована 20.07.04.

            Відповідно до Указу Президента України №746/99 від 28.06.1999 року "Про спрощену систему оподаткування обліку та звітності суб"єктів малого підприємництва" згідно поданої заяви підприємця переведено на спрощену систему оподаткування і сплату єдиного податку.

            Оскільки ОСОБА_1 обрала вид діяльності заготівлю і вирубку лісу, оптово-роздрібну торгівлю, то відповідно до переліку ставок єдиного податку, затвердженого Івано-франківською міською радою вона зобов"язана була сплачувати 500 грн щомісяця не пізніше 20 числа.

                 У відповідності з п.п. 6.2.1 п.6.2 ст.6 Закону України  „Про порядок погашення зобов”язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” позивачем  24.05.06 надіслано ПП ОСОБА_1 першу податкову вимогу, а 03.07.06 надіслано другу податкову вимогу на консолідовану суму боргу 898 грн 25 коп. 08.09.06 відповідачу направлено претензію з вимогою в  місячний термін погасити заборгованість. Проте, відповіді на дану претензію не отримано, податковий борг не погашено.

          Станом на 25.10.06 борг ПП ОСОБА_1 до бюджету складає 1698 грн 25 коп по єдиному податку та 61 грн 64 коп пені.

          В зв”язку з цим позивач звернувся до суду з вимогою про стягнення вказаної суми за рахунок активів платника податків.

                Відповідно до п.п. 5.1 , 5.2 ст.5 Закону України „Про порядок погашення зобов”язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобов”язання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим в день  отримання платником податків податкового повідомлення, а податкове зобов”язання, самостійно визначене платником податків, вважається узгодженим  з дня подання податкової декларації. Узгоджена сума податкового зобов”язання, неоплачена платником податків у строки, визначені ст.5 вищевказаного закону визнається сумою податкового боргу платника податків.

 Згідно з п.п.3.1.1. Закону України “Про порядок погашення зобов”язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” №2181-111 від 21.12.00  активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов”язань виключно за рішенням  суду. Активами платника податків в розумінні п.п.1.7 ст.1 вказаного закону є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній особі за правом власності.

        Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що вимоги позивача правомірні і підлягають задоволенню.

         Керуючись ст.124 Конституції України, Законом України “Про порядок погашення зобов”язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, ст.ст. 158-163 КАСУ України, суд

                                                            

                                                  ПОСТАНОВИВ:

позов задоволити.

Стягнути за рахунок активів приватного підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1 (ідент.ІНФОРМАЦІЯ_1) в дохід Державного бюджету України  -   1759 грн 89  коп.  податкового боргу.

         

          На постанову  сторони мають право подати  заяву про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі- з дня складення в повному обсязі.

          Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження через місцевий господарський суд.

          Відповідно до ст. 258 КАС України,  виконавчий лист  видається судом після набрання постановою законної сили за заявою сторони,  на користь якої задоволено позов.

         

 

                                                             

 

Виготовлено в діловодстві

помічник судді Рочняк О.В.__________