Рішення №404698

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 грудня 2006 р.  

Справа № А-8/267  

Господарський суд Івано-Франківської області у складі:

 Cуддя  Шіляк Марина Анатоліївна    

При секретарі   Суканець Юрій Ігорович

за позовом:  ДПІ в м.Івано-Франківську  вул.Незалежності,20,Івано-Франківськ

до відповідача:  ПП ОСОБА_1  АДРЕСА_1

про немайнові спори (припинення підприємницької діяльності)

Представники:

Від позивача: Федьків В. Б., (довіреність №43355/10-039 від29.11.05 )представник ДПІ;

Від відповідача: ОСОБА_1, -підприємець;

СУТЬ СПРАВИ: подано позов про припинення  підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця  ОСОБА_1, АДРЕСА_1.

Позивач позовні вимоги підтримав.

Відповідач проти позову не заперечує.                   

Розглянувши матеріали справи та вислухавши представників сторін, суд встановив,  що підприємець  ОСОБА_1 зареєстрований у Виконавчому комітеті Івано-Франківської   міської ради 08.10.03р. за рішенням НОМЕР_1, як фізична особа - суб"єкт підприємницької діяльності.

          Відповідно до ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991 р. №1251-ХІІ платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані: вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами; подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Підставою для звернення з позовом у справі є неподання відповідачем звітності більше року до податкових органів.

Частиною 2 статті  46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" передбачено, що підставою   для   постановлення   судового   рішення  про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця є неподання протягом  року  органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

В силу п. 17 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" органам державної податкової служби надано право звертатися у передбачених законом випадках до суду з заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.

Згідно з п.15 ст.58 Господарського кодексу України скасування (припинення) державної реєстрації суб"єкта господарювання здійснюється за його особистою заявою, а також на підставі рішення суду у випадках визнання недійсними або такими, що суперечать законодавству установчих документів, або здійснення діяльності, що суперечить закону або  в інших випадках передбачених законом.

    З наведеного випливає висновок про обґрунтованість позовних вимог,  тому позов  підлягає задоволенню.

На підставі ст.124 Конституції України, керуючись,  ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування», п.2 ст. 46, п. 17. ст.11, п.15 ст.58  Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців», ст.ст. 49, п. 4 ст. 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

позов задоволити.

Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи - підприємця  ОСОБА_1, АДРЕСА_1, ідент. номер ІНФОРМАЦІЯ_1.

Підприємцю  ОСОБА_1, АДРЕСА_1 або уповноваженій  ним  особі  у  встановленому   законом  порядку   вчинити  дії  щодо припинення державної реєстрації.

Копію постанови направити державному реєстратору м. Івано-Франківська, вул. Бандери, 1, м. Івано-Франківськ.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Заява  про  апеляційне  оскарження  постанови  суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її складення у повному обсязі відповідно до статті 160  Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

Суддя                                                            Шіляк Марина Анатоліївна

                                                            

 

Виготовлено в АС "Діловодство суду"

________________ Феденько Наталія Михайлівна