Рішення №407871

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

 27 червня 2006 року                                                                              м. Київ

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:

Головуючого         Харченка В.В.,       

суддів:                    Берднік І.С.,

                                Васильченко Н.В.,

                                Гуріна М.І.,

                                Кравченко О.О.,                       

при секретарі  - Деревенському І.І.,

сторони: не з'явились;

розглянувши касаційну скаргу Державної податкової інспекції в місті Краматорську Донецької області на рішення Краматорського міського суду Донецької області від 20 січня 2004 року та на ухвалу апеляційного суду Донецької області від 5 квітня 2004 року у справі за скаргою ОСОБА_1 на бездіяльність Державної податкової інспекції в місті Краматорську Донецької області, 

 

в с т а н о в и л а:

В грудні 2003 року ОСОБА_1 звернулась в суд з скаргою на бездіяльність Державної податкової інспекції в місті Краматорську Донецької області, обґрунтовуючи її тим, що з релігійних переконань вона відмовляється від присвоєного ідентифікаційного номеру, однак податковим органом їй незаконно відмовлено у внесені відмітки до паспорту про те, що вона має право здійснювати будь-які платежі без такого номеру.

Рішенням Краматорського міського суду Донецької області від              20 січня 2004 року, залишеним без змін ухвалою апеляційного суду Донецької області від 5 квітня 2004 року, скаргу задоволено. Зобов'язано ДПІ в місті Краматорську здійснити в паспорті ОСОБА_1 відмітку про наявність у неї права здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера.

Судові рішення мотивовані тим, що у відповідності до Закону України «Про Державний реєстр фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів» для осіб, які через свої релігійні або інші переконання відмовляються від прийняття ідентифікаційного номера зберігається раніше встановлена форма обліку платників податків та інших обов'язкових платежів та вноситься до їх паспорта відмітка про наявність у них права здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера.

В касаційній скарзі ДПІ у місті Краматорську ставить питання про скасування судових рішень з прийняттям нового про відмову в задоволені скарги, посилаючись на порушення судами норм матеріального права.

Разом з тим, від скаржника надійшла заява про відмову від зазначеної касаційної скарги.

Колегія суддів, розглянувши заяву про відмову від касаційної скарги, вважає, що вона підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно частини 1, 2 статті 218 Кодексу адміністративного судочинства України особа, яка подала касаційну скаргу, може відмовитися від касаційної скарги або змінити її до закінчення касаційного розгляду. Якщо постанова або ухвала суду не була оскаржена в касаційному порядку іншими особами або в разі відсутності заперечень інших осіб, які подали касаційну скаргу чи приєдналися до неї, проти закриття провадження у зв'язку з відмовою від касаційної скарги, суд касаційної інстанції своєю ухвалою закриває касаційне провадження.

Оскільки судові рішення іншими особами в касаційному порядку не оскаржувались, а зазначена відмова від касаційної скарги не порушує прав та охоронюваних законом інтересів ДПІ у місті Краматорську Донецької області, така заява підлягає задоволенню, а касаційне провадження закриттю.

Керуючись статтями 218, 221, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Вищого адміністративного суду України,

у х в а л и л а:

         

          Касаційне провадження за скаргою Державної податкової інспекції в місті Краматорську Донецької області на рішення Краматорського міського суду Донецької області від 20 січня 2004 року та на ухвалу апеляційного суду Донецької області від 5 квітня 2004 року у даній справі - закрити.

          Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.

Головуючий                                                                                          Харченко В.В.    

судді                                                                                     Берднік І.С.

                               

                                                                                              Васильченко Н.В.

                               

                                                                                              Гурін М.І.

                               

                                                                                              Кравченко О.О.