Рішення №407878

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

 У Х В А Л А 

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 червня 2006 року                                                            м. Київ

            Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі :

головуючого -  Харченка В.В.

            суддів -             Берднік І.С.

                                       Васильченко Н.В.

               Кравченко О.О.

               Матолича С.В.

            при секретарі -  Мельник І.М.

            з участю -           представника Відділу Державної служби охорони при

                                        УМВС України в Сумській області - Самойленка М.С.;

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні

касаційну скаргу Відділу державної служби охорони при Управлінні Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області

 на ухвалу колегії суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Сумської області від 8 грудня 2004 року

в справі за скаргою ОСОБА_1 на дії Відділу державної служби охорони  при Управлінні Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області щодо нарахування та виплати грошового утримання,

 

ВСТАНОВИЛА :

У січні 2004 року ОСОБА_1 звернувся в суд зі скаргою, в якій просив :

1. визнати неправомірними дії керівництва Відділу державної служби охорони при Управлінні Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області щодо нарахування та виплати грошового забезпечення, а саме :

- порушення наказу НОМЕР_1 МВС України щодо нарахування оплати за роботу в понадурочний час;

- порушення наказу НОМЕР_2 МВС України  щодо нарахування щорічної матеріальної допомоги в розмірі місячного грошового забезпечення за 2000-2002 роки;

- порушення наказу НОМЕР_2 МВС України щодо нарахування надбавок за досягнення в службі;

- порушення наказу НОМЕР_2 МВС України щодо нарахування та виплату пенсійної доплати як особі, що отримала право виходу на пенсію за вислугою років, але була залишена на службі за згодою та в інтересах служби.

2. зобов,язати відповідача - ВДСО сплатити неправомірно несплачені кошти:

- недонарахованої  оплатиза роботу в понадурочний час в сумі 12 401 грн. 45 коп.;

- недонарахованої щорічної матеріальної допомоги в розмірі місячного грошового забезпечення за 2000-2002 роки в сумі 513 грн.;

- недонарахованої надбавки за високі досягнення в службі в сумі, яка буде визначена після надання відповідачем необхідних даних;

- недонарахованої доплати особі, яка має право на пенсію за вислугу років і залишена на службі, в сумі, яка буде визначена після надання відповідачем необхідних даних.

Справа судом розглядалась вдруге.

Останньою ухвалою Ковпаківського районного суду м. Суми від 28 жовтня 2004 року скаргу ОСОБА_1 залишено без розгляду.

Ухвалою колегії суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Сумської області від 8 грудня 2004 року ухвалу Ковпаківського районного суду м. Суми від 28 жовтня 2004 року скасовано, а справу направлено на розгляд суду першої інстанції.

В касаційній скарзі Відділ державної служби охорони при Управлінні Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області, посилаючись на недотримання норм цивільно-процесуального права судом апеляційної інстанції,  просить скасувати ухвалу апеляційного суду Сумської області від 8 грудня 2004 року і залишити в силі рішення суду першої інстанції.

В поданих до касаційної скарги доповненнях  Відділ ДСО при УМВС України в Сумській області зазначає, що 13 січня 2005 року ОСОБА_1 звернувся в установленому порядку в суд з заявою аналогічного змісту.

В суді касаційної інстанції представник Відділу державної служби охорони при Управлінні Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області - Самійленко М.С. підтримав доводи касаційної скарги з урахуванням доповнень.

В письмових поясненнях на подану касаційну скаргу ОСОБА_1 вважав ухвалу суду апеляційної інстанції законною та просив відхилити касаційну скаргу.

В суд касаційної інстанції ОСОБА_1 не з,явився, належним чином повідомлений про місце і час розгляду справи (про що свідчить розписка) та  надіслав клопотання про розгляд справи без його участі.

Заслухавши доповідь судді Берднік І.С., пояснення представника ВДСО УМВС України в Сумській області - Самійленка М.С., перевіривши правильність застосування судом апеляційної інстанції норм процесуального права, правової оцінки обставин у справі, колегія суддів вважає, що касаційна скарга не підлягає  задоволенню з таких підстав.

Залишаючи ухвалою від 28 жовтня 2004 року скаргу ОСОБА_1 без розгляду на підставі ч. 7 ст. 248-6 ЦПК України, Ковпаківській районний суд м. Суми виходив з того, що виник спір про право, який не може розглядатися в порядку глави 31-А ЦПК України.

Колегія суддів погоджується з висновком суду апеляційної інстанції про скасування ухвали Ковпаківського районного суду м. Суми від 28 жовтня 2004 року з направленням справи на новий розгляд; оскільки, прийнявши до розгляду скаргу ОСОБА_1 (в який вказано позивача та відповідача, підстави заявленого позову - норми КЗпП України), яка за своїм змістом і формою не відповідала вимогам ст.ст.137 ЦПК України (в редакції 1963 року, що діяла на той час), суд першої інстанції і в судовому засіданні не з,ясував у ОСОБА_1, зі скаргою чи з позовною заявою він звертається до суду.

  Ухвала апеляційного суду від 8 грудня 2004 року постановлена з дотриманням норм процесуального права, на її законність не впливає той факт, що після її постановлення 13  січня 2005 року ОСОБА_1 звернувся в установленому порядку в суд з заявою аналогічного змісту.

Підстав  для її скасування немає.

Керуючись ст. ст. 220, 221, 223, 224, 230, 231 КАС України, колегія суддів

УХВАЛИЛА :

Касаційну скаргу Відділу державної служби охорони при Управлінні Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області залишити без задоволення, а ухвалу колегії суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Сумської області від 8 грудня 2004 року - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.

Головуючий -                                                             Харченко В.В.

Судді -                                                                         Берднік І.С.

                                                                                              Васильченко Н.В.

                                                                      Кравченко О.О.

                                                                      Матолич С.В.