Рішення №407885


ГОСПОДАРСЬКИЙ
СУД
Луганської області

91016, м.Луганськ
пл.Героїв ВВВ 3а
тел.55-17-32


ХОЗЯЙСТВЕННЫЙ
СУД
Луганской области

91016, г.Луганск
пл.Героев ВОВ 3а
тел.55-17-32


П О С Т А Н О В А

Іменем України


23.01.07                                                                                 Справа № 9/908пн-ад

Суддя Ворожцов А.Г., розглянувши матеріали справи за позовом

Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьк

до Сєвєродонецького колективного малого підприємства "Вариант-С", м. Сєвєродонецьк

про припинення юридичної особи.

в присутності представників:

від позивача –Мілобінська М.Г. - держ. подат. інсп., довіреність № 24797/10-028 від 25.12.06,

від відповідача –не прибув.

          

Суть спору: позивачем заявлено вимогу про припинення юридичної особи Сєвєродонецького колективного малого підприємства "Вариант-С", м. Сєвєродонецьк, у зв’язку з тим, що відповідачем більше року не надавалася звітність до податкової служби.

В обґрунтування позовної вимоги позивач виклав таке.

Виконкомом Сєвєродонецької міської ради народних депутатів проведена державна реєстрація Сєвєродонецького колективного малого підприємства "Вариант-С", відповідача, про що зроблено запис у журналі обліку реєстраційних справ від 15.10.91р. за № 525П18.

За даними податкового органу відповідачем податкова звітність останній раз подавалася 25.10.99р., декларація про доходи за період з 25.10.99р. до теперішнього часу не надавалася, що підтверджується висновком ДПІ у м. Сєвєродонецьку від 09.01.07р.

          Оцінивши всі обставини, суд вважає наступне.

Відповідно до ст. 247 ГК України у разі здійснення суб’єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб’єкта та його ліквідації.

Відповідно до п. 2 ст. 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»від 15.05.03р. № 755 підставами для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Неподання податкових декларацій та документів фінансової звітності є порушенням п. 12 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування»від 18.02.97р. № 77/97-ВР, згідно з яким платники податків зобов’язані подавати до державних податкових органів у відповідності із законами декларації, фінансову звітність та інші документи та відомості, пов’язані з обчисленням та сплатою податків та зборів.

          Відповідачем вимога заявника не оспорюється.          

Згідно з п.2 ст. 46 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців” № 755-IV від 15.05.2003 р. неподання протягом року до органів державної податкової служби податкових декларацій та документів бухгалтерської звітності являється підставою для припинення підприємницької діяльності фізичної особи.

          За таких обставин заява підлягає задоволенню.

Відповідно до п. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, в якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представників сторін про те, що постанову у повному обсязі буде виготовлено протягом 5-денного строку.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд


п о с т а н о в и в:


1. Позов задовольнити.


2. Припинити юридичну особу, Сєвєродонецьке колективне мале підприємство "Вариант-С", 93400, м. Сєвєродонецьк, вул. Свердлова, 23/5,(м. Сєвєродонецьк, вул. Калініна, 9, м. Сєвєродонецьк, вул. Енергетиків, 23/5), іден. код 13382411.


Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.

Постанову складено у повному обсязі та підписано 26.01.2007р.

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

                    Суддя                                                            А.Г. Ворожцов