Рішення №407889

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

31 жовтня 2006 року                                                                 м. Київ

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:

головуючого:            Панченка О.Н. (доповідача),

суддів:                         Весельської Т.Ф.,

Мироненка О.В.,

Смоковича М.І.,

Чумаченко Т.А.,

розглянувши в порядку письмового провадження в м. Києві касаційну скаргу ОСОБА_1

на рішення Орджонікідзевського районного суду міста Запоріжжя

від 18 червня 2004 року

та ухвалу апеляційного суду Запорізької області

від 09 листопада 2004 року

у справі за позовом ОСОБА_1

до виконавчого комітет Запорізької міської ради та ОСОБА_2

про визнання недійсним рішення виконкому та усунення перешкод у здійснені права власності,

ВСТАНОВИЛА:

У травні 2004 року ОСОБА_1 (далі -                       ОСОБА_1, позивач) звернувся до суду з позовом до виконавчого комітету Запорізької міської ради та ОСОБА_2 (далі - ОСОБА_2, відповідачка).

Позивач зазначив, що він - власник квартири АДРЕСА_1. На даху зазначеного будинку в квітні 2004 року ОСОБА_2 почала будівельні роботи, що перешкоджає йому здійснювати своє право у користуванні дахом. Оскільки дії відповідачки порушують його права, а дозволу на такі будівельні роботи він не давав, просив суд ухвалити рішення про визнання недійсним рішення виконкому НОМЕР_1 від 27 серпня 1998 року, яким ОСОБА_2 дозволено вести будівельні роботи, та зобов'язання останню усунути перешкоду у здійснені права власності шляхом зносу незаконно збудованих будівель.

Рішенням Орджонікідзевського районного суду міста Запоріжжя від 18 червня 2004 року, залишеного без змін ухвалою апеляційного суду Запорізької області від 09 листопада 2004 року, в задоволені позову відмовлено.

В касаційній скарзі ОСОБА_1, посилаючись на порушення судовими інстанціями норм матеріального та процесуального права, порушує питання про скасування рішень судів першої і апеляційної інстанцій та просить постановити нове рішення, яким задовольнити його позовні вимоги.

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Розглядаючи дану справу суди першої та апеляційної інстанцій повно і правильно з'ясували обставини у справі та надали належну правову оцінку.

Так, як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_2 Рішенням Запорізького міськвиконкому НОМЕР_1 від 27 серпня 1998 року надано дозвіл на організацію мансардного приміщення на даху будинку АДРЕСА_1, а 27 травня 2003 року відповідачкою оформлено дозвіл НОМЕР_2 на виконання будівельних робіт у зазначеному приміщенні.

ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 - співвласники квартири АДРЕСА_1, відповідно до свідоцтва НОМЕР_3 від 25 жовтня 2000 року.

Таким чином, позивач набув права власності на квартиру вже після отримання ОСОБА_2 дозволу на будівельні роботи з організації мансардного приміщення, що не давало підстав суду першої інстанції для задоволення позову ОСОБА_1.

Крім того, під час перегляду справи в касаційній інстанції, обставини, на які посилався позивач, змінилися. Так, відповідачкою ОСОБА_2 у запереченні до касаційної скарги зазначено, що на підставі договору купівлі-продажу від 08 лютого 2006 року ОСОБА_1 продав належну йому квартиру АДРЕСА_1. Копію договору купівлі-продажу додано до матеріалів справи.

Враховуючи наведені обставини колегія суддів Вищого адміністративного суду України вважає, що рішення судів першої та апеляційної інстанцій зміні або скасуванню не підлягають, а касаційна скарга, як безпідставна, - задоволенню.

Керуючись ст.ст. 220, 222, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів

УХВАЛИЛА :

Касаційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення.

Рішення Орджонікідзевського районного суду міста Запоріжжя від 18 червня 2004 року та ухвалу апеляційного суду Запорізької області від 09 листопада 2004 року залишити без змін.

Ухвала вступає в законну силу з моменту проголошення та оскарженню не підлягає.

Головуючий:                                                      О.Н. Панченко

Судді:                                                                    Т.Ф. Весельська

О.В. Мироненко

М.І. Смокович

Т.А. Чумаченко

З оригіналом згідно.

Суддя Вищого адміністративного

суду України                                                      О.Н. Панченко