Рішення №407901

 

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

14 червня 2006 року                                                                               м. Київ

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:

головуючого         Харченка В.В.,       

суддів:                    Берднік І.С.,

                                Васильченко Н.В.,

                                Кравченко О.О.,

                                Матолича С.В.,

при секретарі  - Мельник І.М.,

сторони: не з'явились;

                                       

розглянувши касаційну скаргу Західно-Донбаської об'єднаної державної податкової інспекції в Дніпропетровській області на рішення Павлоградського міського суду Дніпропетровської області від 11 грудня 2003 року та на ухвалу апеляційного суду Дніпропетровської області від 5 квітня 2004 року у справі за скаргою ОСОБА_1 на бездіяльність Західно-Донбаської об'єднаної державної податкової інспекції в Дніпропетровській області, -

в с т а н о в и л а :

ОСОБА_1 звернулась в суд з скаргою на бездіяльність Західно-Донбаської об'єднаної державної податкової інспекції в Дніпропетровській області (далі - Західно-Донбаська ОДПІ).

В обґрунтування заявлених вимог посилається на те, що вона в силу своїх релігійних переконань та Закону України «Про державний реєстр фізичних осіб - платників податків та обов'язкових платежів» має право відмовитися від ідентифікаційного податкового коду, із відповідною відміткою у паспорті.

Рішенням Павлоградського міського суду Дніпропетровської області від 11 грудня 2003 року, залишеним без змін ухвалою апеляційного суду Дніпропетровської області від 5 квітня 2004 року, скаргу задоволено. Зобов'язано Західно-Донбаську ОДПІ здійснити на одній із сторінок паспорту, призначених для особливих відміток, наступний запис: «Має право здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного податкового номера», засвідчити даний запис підписом керівника Західно-Донбаської ОДПІ та гербовою печаткою Західно-Донбаської ОДПІ.

Рішення судів попередніх інстанцій мотивовані тим, що відмова податкового органу здійснити відмітку у паспорті, у зв'язку із відсутністю законодавчо закріпленого механізму виконання таких дій є неправомірною, оскільки статтею 1 Закону України «Про державний реєстр фізичних осіб - платників податків та обов'язкових платежів» передбачено, що для осіб, які через свої релігійні або інші переконання відмовляються від прийняття ідентифікаційного номера та офіційно повідомляють про це відповідні державні органи, зберігаються раніше встановлені форми обліку платників податків та інших обов'язкових платежів. У паспортах зазначених осіб робиться відмітка про наявність у них права здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера.

Не погоджуючись із висновками викладеними у судових рішеннях, Західно-Донбаська ОДПІ в касаційній скарзі просить їх скасувати, а справу направити на новий розгляд, відзначаючи, що вони прийняті з порушенням норм матеріального та процесуального права. Зокрема зауважено, що суди прийняли рішення без врахування того, що ОСОБА_1 вже присвоєно ідентифікаційний номер та в даний час відсутній порядок виключення з Державного реєстру осіб, яким даний номер було присвоєно.

Разом з тим, 11 січня 2006 року від Західно-Донбаської ОДПІ надійшла заява про відмову від касаційної скарги. При цьому, податковий орган зазначає, що на даний час існує спільний наказ Державної податкової адміністрації України та Міністерства внутрішніх справ України № 602/1226 від 19 жовтня 2004 року «Про затвердження порядку унесення відмітки до паспорта громадянина України щодо ідентифікаційного номеру фізичної особи - платника податків та інших обов'язкових платежів».

Відповідно до частини 1, 2 статті 218 Кодексу адміністративного судочинства України особа, яка подала касаційну скаргу, може відмовитися від касаційної скарги або змінити її до закінчення касаційного розгляду. Якщо постанова або ухвала суду не була оскаржена в касаційному порядку іншими особами або в разі відсутності заперечень інших осіб, які подали касаційну скаргу чи приєдналися до неї, проти закриття провадження у зв'язку з відмовою від касаційної скарги, суд касаційної інстанції своєю ухвалою закриває касаційне провадження.  

Оскільки судові рішення іншими особами в касаційному порядку не оскаржувались, а зазначена відмова від касаційної скарги не порушує прав та охоронюваних законом інтересів Західно-Донбаської ОДПІ, така заява підлягає задоволенню, а касаційне провадження закриттю.

Керуючись статтями 218, 221, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Вищого адміністративного суду України,

у х в а л и л а :

         

          Касаційне провадження за скаргою Західно-Донбаської об'єднаної державної податкової інспекції в Дніпропетровській області на рішення Павлоградського міського суду Дніпропетровської області від 11 грудня 2003 року та на ухвалу апеляційного суду Дніпропетровської області від 5 квітня 2004 року у справі за скаргою ОСОБА_1 на бездіяльність Західно-Донбаської об'єднаної державної податкової інспекції в Дніпропетровській області - закрити.

          Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.

Головуючий                                                                              Харченко В.В.    

судді                                                                            Берднік І.С.

                               

                                                                                     Васильченко Н.В.

                               

                                                                                     Кравченко О.О.

                               

                                                                                     Матолич С.В.

Копія згідно з оригіналом

Суддя                                                                          Матолич С.В.