Рішення №407904

 

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

14 червня 2006 року                                                                               м. Київ

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:

головуючого         Харченка В.В.,       

суддів:                    Берднік І.С.,

                                Васильченко Н.В.,

                                Кравченко О.О.,

                                Матолича С.В.,

при секретарі  - Мельник І.М.,

сторони: не з'явились;

                                       

розглянувши касаційну скаргу Державної податкової інспекції в місті Краматорську Донецької області на рішення Краматорського міського суду Донецької області від 30 січня 2004 року та на ухвалу апеляційного суду Донецької області від 15 червня 2004 року у справі за скаргою ОСОБА_1 на бездіяльність Державної податкової інспекції в місті Краматорську Донецької області, -

в с т а н о в и л а :

        

ОСОБА_1 звернувся до суду з скаргою на неправомірну бездіяльність Державної податкової інспекції в місті Краматорську (далі - ДПІ у м. Краматорську).

В обґрунтування заявлених вимог посилається на те, що він в силу своїх релігійних переконань та Закону України «Про державний реєстр фізичних осіб - платників податків та обов'язкових платежів» має право відмовитися від ідентифікаційного податкового коду, із відповідною відміткою у паспорті.

Рішенням Краматорського міського суду Донецької області від 30 січня 2004 року, залишеним без змін ухвалою апеляційного суду Донецької області від 15 червня 2004 року, скаргу задоволено. Зобов'язано ДПІ у м. Краматорську зробити відмітку у паспорті ОСОБА_1 про наявність у нього права здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера.

Рішення судів мотивовані тим, що відмова податкового органу здійснити відмітку у паспорті, у зв'язку із відсутністю законодавчо закріпленого механізму виконання таких дій є неправомірною, оскільки статтею 1 Закону України «Про державний реєстр фізичних осіб - платників податків та обов'язкових платежів» передбачено, що для осіб, які через свої релігійні або інші переконання відмовляються від прийняття ідентифікаційного номера та офіційно повідомляють про це відповідні державні органи, зберігаються раніше встановлені форми обліку платників податків та інших обов'язкових платежів. У паспортах зазначених осіб робиться відмітка про наявність у них права здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера.

Не погоджуючись з прийнятими рішеннями, ДПІ у м. Краматорську звернулась з касаційною скаргою, в якій просить їх скасувати, у зв'язку з неправильним застосуванням та порушенням судами попередніх інстанцій норм матеріального та процесуального права.

Разом з тим, 11 січня 2006 року від ДПІ у м. Краматорську надійшла заява про відмову від касаційної скарги.

Відповідно до частини 1, 2 статті 218 Кодексу адміністративного судочинства України особа, яка подала касаційну скаргу, може відмовитися від касаційної скарги або змінити її до закінчення касаційного розгляду. Якщо постанова або ухвала суду не була оскаржена в касаційному порядку іншими особами або в разі відсутності заперечень інших осіб, які подали касаційну скаргу чи приєдналися до неї, проти закриття провадження у зв'язку з відмовою від касаційної скарги, суд касаційної інстанції своєю ухвалою закриває касаційне провадження.  

Оскільки, судові рішення іншими особами в касаційному порядку не оскаржувались, а зазначена відмова від касаційної скарги не порушує прав та охоронюваних законом інтересів ДПІ у м. Краматорську, така заява підлягає задоволенню, а касаційне провадження закриттю.

 Керуючись статтями 218, 221, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Вищого адміністративного суду України,

у х в а л и л а :

         

          Касаційне провадження за скаргою Державної податкової інспекції в місті Краматорську Донецької області на рішення Краматорського міського суду Донецької області від 30 січня 2004 року та на ухвалу апеляційного суду Донецької області від 15 червня 2004 року у справі за скаргою ОСОБА_1 на бездіяльність Державної податкової інспекції в місті Краматорську Донецької області - закрити.

          Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.

Головуючий                                                                              Харченко В.В.    

судді                                                                            Берднік І.С.

                               

                                                                                     Васильченко Н.В.

                               

                                                                                     Кравченко О.О.

                               

                                                                                     Матолич С.В.

Копія згідно з оригіналом 

Суддя                                                                          Матолич С.В.