Рішення №407915

                       КОПІЯ

                          

ВИЩИЙ  АДМІНІСТРАТИВНИЙ  СУД  УКРАЇНИ

                                                                   

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

            04 жовтня 2006 року                                                                                              м. Київ

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:

Головуючого                                                            Співака В.І.,

                                                                                           

суддів                                                                        Білуги С.В.,

Гаманко О.І.,

Загороднього А.Ф.,

Заїки М.М.,

            при секретарі Проценко О.О.,

розглянувши в порядку письмового провадження касаційну скаргу ОСОБА_1 на рішення апеляційного суду Донецької області від 20.01.05р. у справі за його скаргою на рішення управління Служби безпеки України в Донецькій області про відмову в призначенні пенсії за вислугу років, -  

встановила:

У червні 2003 року ОСОБА_1  звернувся до суду зі скаргою до управління Служби безпеки України в Донецькій області про відмову в призначенні пенсії за вислугу років.

Рішенням Ворошиловського районного суду м. Донецька від 26.10.04р. скаргу ОСОБА_1 задоволено частково - зобов'язано відповідача призначити ОСОБА_1 пенсію за вислугу років, у задоволенні вимог щодо відшкодування моральної шкоди відмовлено.

Рішенням апеляційного суду Донецької області від 20.01.05р. рішення суду першої інстанції скасовано, а у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовлено.

У касаційній скарзі ОСОБА_1 просить рішення апеляційного суду скасувати, та рішення суду першої інстанції визнати правомірним, а справу в частині стягнення матеріальної та моральної шкоди повернути на новий розгляд до суду першої інстанції, посилаючись на порушення апеляційним судом норм матеріального та процесуального права.

Перевіривши наведені доводи в касаційній скарзі та рішення судів щодо правильності застосування ними норм матеріального та процесуального права, колегія суддів вважає, що скарга підлягає задоволенню частково з наступних підстав.

Судом першої інстанції вірно зазначено, що відповідно до п „б” ст. 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб» особи звільнені зі служби незалежно від підстав та часу звільнення і досягли 45 років і які мають загальний трудовий стаж 25 календарних років, з яких не менше 12 календарних років і шість місяців становить військова служба або служба в органах внутрішніх справ чи в державній пожежній охороні мають право на призначення пенсії відповідно до цього Закону. Враховуючи, що ОСОБА_1 на час звернення до суду має вік 45 років, загальний трудовий стаж більше 25 календарних років, з яких більше 12 років 6 місяців становить військова служба, то він має право на призначення пенсії за вислугу років.

За таких обставин колегія суддів приходить до висновку, що касаційна скарга підлягає задоволенню частково. Рішення апеляційного суду Донецької області від 20.01.05р. необхідно скасувати, так як воно постановлено з порушенням норм матеріального права, а рішення Ворошиловського районного суду м. Донецька від 26.10.04р. необхідно залишити в силі так як воно є законними і обґрунтованим та постановлено з дотриманням норм матеріального та процесуального права.

           Керуючись ст.ст. 220, 222, 223, 226, 230, 231  Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

                                                                        ухвалила :

Касаційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково.

Рішення апеляційного суду Донецької області від 20.01.05р. у справі за його скаргою на рішення управління Служби безпеки України в Донецькій області про відмову в призначенні пенсії за вислугу років скасувати, а рішення Ворошиловського районного суду м. Донецька від 26.10.04р. у вказаній справі залишити в силі.

           

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий                       (підпис)                            В.І. Співак

Судді                                   (підписи)                          С.В. Білуга

О.І. Гаманко

М.М. Заїка

                                                                                  А.Ф. Загородній

Згідно з оригіналом              суддя                                      М.М. Заїка