Рішення №412102

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 22-6273/06                       Головуючий у 1-й інстанції: Мухін А. В.

Суддя-доповідач: Приймак В. М..

УХВАЛА

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

«13» листопада 2006 р.                                                         М.Запоріжжя

Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Запорізької області у складі:

Головуючого:                             Приймака В. М.

Суддів:                                      Прокопенко О. Л.

Осоцького І.І.

При секретарі:  Петровій О. Б.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за апеляційною скаргою Державної акціонерної компанії „Національна мережа аукціонних центрів" в особі представника ОСОБА_1 на ухвалу судді Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 22 серпня 2006 року по справі за позовом Державної акціонерної компанії „Національна мережа аукціонних центрів" до газети „МІГ", третя особа: Управління МВС України в Запорізькій області про захист честі, гідності, ділової репутації та відшкодування моральної шкоди, -

ВСТАНОВИЛА:

17.05.2006 року Державна акціонерна компанія „Національна мережа аукціонних центрів" звернулася до суду із позовом до газети „МІГ", третя особа: Управління МВС України в Запорізькій області про захист честі, гідності, ділової репутації та відшкодування моральної шкоди.

Ухвалою судді Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 06.06.2006 року позов залишено без руху та відповідачу надано строк для усунення недоліків до 06.07.2006 року.

Ухвалою судді Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 22.08.2006 року позовна заява визнана неподаною та повернена позивачу.

В апеляційній скарзі Державна акціонерна компанія „Національна мережа аукціонних центрів" в особі представника ОСОБА_1 просить скасувати зазначену ухвалу, як таку, що постановлена з порушенням норм процесуального права, та повернути позовну заяву до суду першої інстанції для її розгляду по суті.

Апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з наступних підстав. Відповідно до п.З ч.1 ст. 312 ЦПК України, розглянувши скаргу на ухвалу суду першої інстанції, суд апеляційної інстанції скасовує ухвалу та передає питання на новий розгляд до суду першої інстанції, якщо останній порушив порядок, встановлений для його вирішення.

Повертаючи позивачу позовну заяву ухвалою від 22.08.2006 року Жовтневий районний суд м. Запоріжжя посилався на те, що позивач належним чином у наданий йому термін не усунув недоліки позовної заяви.

Разом з тим, з таким висновком суду погодитись не можна, оскільки він суперечить фактичним обставинам справи.

З матеріалів справи вбачається, що на виконання ухвали Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 06.06.2006 року позивач за вихідним НОМЕР_1 рекомендованим листом направив на адресу суду доповнення до позовної заяви з усіма необхідними додатками. Зазначений факт підтверджується касовим чеком „Укрпошта" НОМЕР_2 та повідомленням про вручення поштового відправлення Жовтневому районному суду м. Запоріжжя.

Вищезазначені обставини свідчать про те, що позивач своєчасно виконав вимоги ухвали суду від 06.06.2006 року про усунення недоліків, а тому відсутні підстави для залишення позовної заяви без розгляду. Оскільки оскаржувана ухвала постановлена із порушенням норм процесуальною права, вона підлягає скасуванню з направленням справи до Жовтневого районного суду м. Запоріжжя для вирішення питання про прийняття позовної заяви.

Керуючись ст.ст. 307, 312, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Державної акціонерної компанії „Національна мережа аукціонних центрів" в особі представника ОСОБА_1 задовольнити частково.

Ухвалу судді Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 22 серпня 2006 року по цій справі скасувати. Направити справу до суду першої інстанції для вирішення питання про прийняття позовної заяви.

Ухвала набирає законної сили негайно, проте може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня її  проголошення .