Рішення №412292

Справа №-5 - 6407км 06                                                                   Доповідач Пекний С.Д.

У х в а л а

Іменем України

Колегія суддів Судової палати Верховного Суду України у кримінальних справах у складі:

головуючого - судді Синявського О.Г.

суддів Косарєва В.І., Пекного С.Д.,

розглянувши в судовому засіданні в м. Києві  5 грудня 2006 року кримінальну справу за касаційним поданням заступника прокурора Чернівецької області на ухвалу апеляційного суду Чернівецької області  від 10 січня 2006 року,

                                                в с т а н о в и л а:

вироком Шевченківського районного суду м. Чернівці від 17 жовтня 2005 року

ОСОБА_1, 1973 року народження, яка має на своєму утриманні двох малолітніх дітей, раніше неодноразово судиму, останнього разу 7 лютого2005 року за ст.395 КК України на 5 місяців арешту, -

засуджено за ч. 2 ст. 309 КК України на 2 роки позбавлення волі.

Цим же вироком засуджено також  ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5. і ОСОБА_6, відносно яких судові рішення в касаційному порядку не оскаржені.

          ОСОБА_1 засуджено за те, що вона  6 жовтня 2004 року, близько 15 год.,  разом з ОСОБА_2, ОСОБА_3 і ОСОБА_4  в АДРЕСА_1 Кіцманського району незаконно без мети збуту придбала у ОСОБА_6 сухі коробочки рослин маку, загальною вагою у висушеному стані 3342,6 грн. за 150 грн. і 5 дол. США, з яким була затримана цього ж дня у м. Чернівці.

В апеляційному порядку вирок щодо ОСОБА_1 було змінено

На підставі ст. 79 КК України  ОСОБА_1  звільнено від відбування покарання з випробуванням на іспитовий строк 1 рік з покладенням на неї обов'язків, передбачених ст. 76 КК України.

В касаційному поданні ставиться питання про скасування ухвали апеляційного суду у  зв'язку з неправильним застосуванням кримінального закону при призначенні засудженій покарання внаслідок його м'якості. 

Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи подання, колегія суддів вважає, що підстав для задоволення касаційного подання не вбачається.

Матеріалами справи встановлено, що ОСОБА_1 причетна до вчинення лише одного епізоду незаконного придбання макової соломки, з якою її було затримано одразу після її придбання. ОСОБА_1 розкаялася у вчиненні цього злочину, на своєму утриманні має двох малолітніх дітей, з яких одна дитини - віком до 7 років, щодо дітей опіка не призначена, під наглядом засудженої знаходиться також старий батько, її особистий стан здоров'я, як про це свідчить довідка слідчого ізолятора, в останній час погіршився, а тому апеляційна інстанція цілком обгрунтовано визнала, що районний суд без достатніх підстав призначив засудженій ОСОБА_1 покарання у виді реального позбавлення волі, не врахувавши в повній мірі усіх пом'якшуючих її покарання обставин і даних про її особу.

Викладені у касаційному поданні доводи про те, що засуджена не займається вихованням дітей та що її виправлення без реального позбавлення волі неможливе є припущеннями і не відповідають фактичним обставинам справи, у тому числі даним, що її характеризують під час її перебування у місцях позбавлення волі по даній справі.

На підставі викладеного, керуючись ст. 394 КПК України, колегія суддів -

                                            у х в а л и л а:

Касаційне подання заступника прокурора Чернівецької області щодо ОСОБА_1 залишити без задоволення.

 

                                                 Судді:

Синявський О.Г.                         Косарєв В.І.                 Пекний С.Д.