Рішення №412337

У х в а л а

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

17 січня 2007 року

м. Київ

Колегія суддів Судової палати у цивільних справах

Верховного Суду України у складі:

головуючого

Гнатенка А.В.,

суддів:

Гуменюка В.І., Григор'євої Л.І., Данчука В.Г., Косенка В.Й., -

розглянувши у судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до відділу освіти Галицької районної адміністрації Львівської міської ради, Львівської середньої школи № 3, виконавчого комітету Львівської міської ради про стягнення невиплаченої в строк надбавки за вислугу років, допомоги на оздоровлення, суми індексації та компенсації втрати частини заробітку у зв'язку із порушенням строків виплати,

в с т а н о в и л а :

У жовтні 2003 року ОСОБА_1 звернулася із зазначеним позовом, посилаючись на те, що має стаж педагогічної роботи понад 18 років, і просила стягнути з відповідачів кошти, передбачені ст. 57 Закону України “Про освіту”.

Рішенням Галицького районного суду м. Львова від 27 жовтня 2003 року позов ОСОБА_1 задоволено. Ухвалено стягнути з відділу освіти Галицької районної адміністрації Львівської міської ради на її користь 273 грн. 46 коп. невиплаченої щомісячної надбавки за вислугу років, 378 грн. допомоги на оздоровлення, індексацію в сумі 5 грн. 36 коп. та компенсацію втрати частини заробітку у зв'язку з порушенням строків виплати у розмірі 322 грн. 87 коп. за 1997-2000 роки. На Львівську міську раду в особі її виконавчого комітету покладено відповідальність за виконання рішення суду шляхом зобов'язання виділити необхідні кошти у разі неспроможності відділу освіти провести виплати.

Ухвалою апеляційного суду Львівської області від 24 травня 2004 року рішення суду першої інстанції залишено без змін.

У касаційній скарзі відділ освіти Галицької районної адміністрації Львівської міської ради просить ухвалені рішення суду скасувати, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права.

Касаційна скарга задоволенню не підлягає з таких підстав.

Згідно із ч. 7 ст. 43 Конституції України право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.

Статтею 57 Закону України “Про освіту” передбачені гарантії держави педагогічним, науково-педагогічним та іншим працівникам закладів освіти, у тому числі: виплата надбавок за вислугу років та допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки, які введені в дію відповідно з 1 січня              1997 року та з 1 січня 1998 року, а також щорічної грошової винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов'язків.

Стягуючи передбачені ст. 57 Закону України “Про освіту” суми, суд обґрунтовано виходив з вимог зазначених норм матеріального закону, і ухвалене рішення є законним.

У відповідності до ч. 1 ст. 335 ЦПК України під час розгляду справи в касаційному порядку суд перевіряє в межах касаційної скарги правильність застосування судом першої або апеляційної інстанції норм матеріального чи процесуального права і не може встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні або вирішені ним, вирішувати питання про достовірність або недостовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими.

Згідно зі ст. 337 ЦПК України суд касаційної інстанції відхиляє касаційну скаргу, якщо визнає, що рішення ухвалено з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Судом першої та апеляційної інстанції досліджено обставини справи повно, зібраним доказам дана оцінка.

Доводи скарги не спростовують висновків суду.

Рішення ухвалені з додержанням норм матеріального і процесуального права, підстав для їх зміни або скасування не встановлено.

Керуючись ст. ст. 333, 335-337, 345 ЦПК України, колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України,

у х в а л и л а :

Касаційну скаргу відділу освіти Галицької районної державної адміністрації Львівської міської ради відхилити.

Рішення Галицького районного суду м. Львова від 27 жовтня 2003 року та ухвалу апеляційного суду Львівської області від 24 травня 2004 року залишити без зміни.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий                                                               А.В. Гнатенко

         Судді:                                                                          В.І. Гуменюк

                                                                                     Л.І. Григор'єва

В.Г. Данчук

В.Й. Косенко