Рішення №412675

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

24 січня 2007 року                                                                                    м. Київ

Колегія суддів Судової палати у цивільних справах

Верховного Суду України в складі:

            головуючого                                                       Прокопчука Ю.В.,

         суддів:                                                                Панталієнка П.В.,

                                                                           Пшонки М.П.,

розглянувши в судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до Державної адміністрації залізничного транспорту України - «Укрзалізниці», Львівської залізниці, Міністерства оборони України про відшкодування матеріальної та моральної шкоди за касаційною скаргою ОСОБА_1. на рішення Печерського районного суду м. Києва від 30 червня 2005 року та ухвалу судової палати у цивільних справах апеляційного суду м. Києва від 31 серпня 2005 року

в с т а н о в и л а:

         Оскаржуваними рішеннями в задоволенні зазначеного позову відмовлено, оскільки належним відповідачем в даній справі є Міністерство оборони України, але позивач не пред'явив до цього відповідача вимоги, а підстав для задоволення позову до інших відповідачів немає.

         У касаційній скарзі  ОСОБА_1. просить скасувати вказані                 судові рішення, посилаючись на їх необґрунтованість та порушення норм матеріального і процесуального права, ухвалити нове рішення про стягнення з Укрзалізниці та Львівської залізниці на його користь 7.249,26 грн. матеріальної шкоди та 334.980 грн. моральної шкоди.

         Відповідно до ч. 2 ст. 324 ЦПК України підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.

         Відповідно до вимог ст. 335 ЦПК України суд касаційної інстанції не може встановлювати або (та) вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні суду, чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність або недостовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими.

         Встановлено і це вбачається з матеріалів справи, що судові рішення ухвалено з додержанням судом норм матеріального і процесуального права і відсутні передбачені ст. 338 ЦПК України підстави для обов'язкового скасування.

         Суд першої інстанції задоволив письмове клопотання позивача про розгляд справи у його відсутність у зв'язку з неможливістю 29 червня 2005 року прийняти участь у судовому засіданні (а.с. 24-33) і в цей же день, згідно ст. 192 ЦПК України 1963 року, закінчив з'ясування обставин та перевірку їх доказами (а.с. 39).

         Наведені у касаційній скарзі доводи висновків суду не спростовують.

         Касаційна скарга підлягає відхиленню, а оскаржувані рішення залишенню без зміни.

         Керуючись ст. 332 ЦПК України колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України

у х в а л и л а:

         Касаційну скаргу ОСОБА_1 відхилити, рішення Печерського районного суду м. Києва від 30 червня 2005 року та ухвалу апеляційного суду м. Києва від 31 серпня 2005 року залишити без змін.

         Ухвала оскарженню не підлягає.

Судді Верховного Суду України:                                        Ю.В. Прокопчук

П.В. Панталієнко

М.П. Пшонка