Рішення №412680

У Х В А Л А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

Колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України в складі:

            

Яреми А.Г.,

Левченка Є.Ф.,

Шабуніна В.М.,

                      

розглянувши  в попередньому судовому засіданні у м. Києві 23 січня       2007 року цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2  про зміну розміру  аліментів та за зустрічним позовом ОСОБА_2  до ОСОБА_1 про визначення розміру аліментів у твердій грошовій сумі та стягнення заборгованості за аліментами за касаційною скаргою ОСОБА_2 на рішення  Апеляційного суду Одеської області від 23 серпня 2005 року,

в с т а н о в и л а:

ОСОБА_1.  звернувся до суду із зазначеним  позовом, посилаючись на те, що рішенням  суду від 24 січня 1994 року постановлено  стягувати з нього аліменти на користь ОСОБА_2 в розмірі ¼ частини всіх видів заробітку.

У зв'язку зі зміною матеріального стану, враховуючи, що з нього стягуються аліменти ще на одну дитину і він має хвору матір, просив зменшити розмір аліментів до 1/6 частини заробітку.

ОСОБА_2 звернулася до суду із зустрічним позовом, зазначаючи, що розмір аліментів фактично дуже низький.

У зв'язку з тим, що вона не може сама утримувати дитину, а            ОСОБА_1. її пропозицію щодо збільшення розміру аліментів не підтримав, просила  визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі та стягнути заборгованість за аліментами в сумі 4 962 грн. 71 коп.

Справа розглядалася судами неодноразово.

Останнім рішенням Суворовського районного суду м. Одеси від 28 лютого 2005 року в задоволенні позову ОСОБА_1. відмовлено, зустрічний позов ОСОБА_2 задоволено частково, постановлено стягнути з ОСОБА_1. на користь ОСОБА_2 аліменти в розмірі 400 грн. щомісячно.

Рішенням Апеляційного суду Одеської області від  23 серпня 2005 року зазначене рішення суду першої інстанції скасовано й ухвалено нове, яким зменшено розмір аліментів до 1/6 частини заробітку ОСОБА_1.

У обгрунтування касаційної скарги ОСОБА_2  посилається на невідповідність висновків суду обставинам  справи, неправильне застосування судом норм матеріального права і порушення норм процесуального права  та ставить питання про скасування рішення апеляційного суду і залишення в силі рішення суду першої інстанції.

Колегія суддів дійшла висновку про те, що підстави для  скасування  судового рішення  відсутні.

Відповідно до ч. 1 ст. 335 ЦПК України під час  розгляду  справи  в  касаційному   порядку   суд перевіряє  в  межах  касаційної  скарги  правильність застосування судом першої  або  апеляційної  інстанції  норм  матеріального  чи процесуального  права  і  не  може  встановлювати або (та) вважати доведеними  обставини,  що  не  були  встановлені  в  рішенні   чи відкинуті   ним,   вирішувати   питання   про   достовірність  або недостовірність того чи іншого доказу,  про перевагу одних доказів над іншими.

Доводи касаційної скарги не дають підстав для висновку про те, що судом допущено порушення або неправильне застосування норм  процесуального права, яке призвело до неправильного вирішення справи.

Керуючись ст. ст. 332, 336 ЦПК України, колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України

у х в а л и л а:

Касаційну скаргу ОСОБА_2 на рішення  Апеляційного суду Одеської області від  23 серпня 2005 року відхилити і залишити вказане судове рішення без змін.

Ухвала оскарженню не підлягає.

        

 Судді Верховного Суду України

Ярема А.Г.

 

 Левченко Є.Ф.

 Шабунін В.М.