Рішення №412760

У х в а л а

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах

Верховного Суду України у складі:

Головуючого

Синявського О.Г.

суддів

Гриціва М.І.,  Нікітіна Ю.І.

розглянула в судовому засіданні в м.Києві “ 30 “ січня 2007 року кримінальну справу за касаційною скаргою засудженого ОСОБА_1. на вирок Козельщинського районного суду Полтавської області від 8 листопада 2005 року, яким

ОСОБА_1,

ІНФОРМАЦІЯ_1,

громадянин України, в силу закону не судимий -

засуджений за ч.1 ст.115 КК України на 9 років 6 місяців позбавлення волі.

Ухвалою апеляційного суду Полтавської області від 20 січня 2006 року вирок щодо ОСОБА_1. залишено без зміни.

ОСОБА_1. визнаний винним у тому, що він 17 липня 2005 року близько 14 години прибув до будинку ОСОБА_2. в АДРЕСА_1 Козельщинського району, де на ґрунті неприязних стосунків, у ході сварки, отримавши від ОСОБА_2. удар в обличчя, засуджений дістав металевого прута, яким завдав ОСОБА_2. численних ударів по голові й тулубу, переслідуючи потерпілого у його дворі, в будинку та по вулиці, коли потерпілий тікав від ОСОБА_1. та кликав на допомогу. Смерть потерпілого настала на місці події від закритої черепно-мозкової травми, що потягла крововиливи під м'які оболонки обох півкуль головного мозку.

У касаційній скарзі засуджений ОСОБА_1. наполягає на тому, що він діяв з перевищенням меж необхідної оборони, перебував у стані сильного душевного хвилювання, посилається на неправдивість і суперечливість показань свідків обвинувачення - сусідів потерпілого, заперечує висновки суду щодо фактичних обставин конфлікту, та просить вирок змінити і перекваліфікувати його дії на ст.118 КК України.

Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи скарги, колегія суддів вважає, що підстав для задоволення касаційної скарги немає.

Заперечення ОСОБА_1. стосовно обставин конфлікту та показань сусідів потерпілого досліджені при розгляді даної справи в суді апеляційної інстанції та мотивовано відхилені.

Твердження засудженого про перебування його в стані сильного душевного хвилювання спростовуються даними судової психолого-психіатричної експертизи, які місцевий суд поклав у основу обвинувального вироку.

Колегія суддів погоджується з аргументами як місцевого, так і апеляційного суду стосовно відсутності в діяннях ОСОБА_1. перевищення меж необхідної оборони і не вбачає підстав для внесення кримінальної справи щодо нього в касаційний розгляд з метою перегляду судових рішень відносно ОСОБА_1. з мотивів, наведених у касаційній скарзі засудженого.

Керуючись ст.ст.394, 395 КПК України, -

у х в а л и л а :

відмовити в задоволенні касаційної скарги ОСОБА_1..

судді:

Синявський О.Г.                           Гриців М.І.                                    Нікітін Ю.І.