Рішення №412772

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах

Верховного Суду України у складі:

головуючого

Коновалова В.М.,

суддів за участю прокурора та засудженої

Скотаря А.М., Кузьменко О.Т., Сорокіної О.А., ОСОБА_1,

розглянувши в судовому засіданні в м.Києві  25 січня 2007 року кримінальну справу за касаційною скаргою засудженої ОСОБА_1 на постановлені щодо неї судові рішення,

в с т а н о в и л а:

         Вироком Каланчацького районного суду Херсонської області від 16 лютого 2006 року

ОСОБА_1,

ІНФОРМАЦІЯ_1,

раніше не судиму,

засуджено за ч.1 ст.122 КК України на 2 роки позбавлення волі, а на підставі ст.75 КК України звільнено від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на 2 роки.

         Постановлено стягнути з ОСОБА_1 на користь Каланчацької лікарні 1.253,29 грн. за лікування потерпілого ОСОБА_2.

         Ухвалою апеляційного суду Херсонської області від 18 квітня 2006 року вирок залишений без зміни.

         За наведених у вироку обставин ОСОБА_1 засуджено за те, що вона 14 серпня 2004 року об 22 год. знаходячичь на 32 км автошляху Каланчак-Скадовськ, поблизу фірми СЗАТ “Партизан” в смт.Каланчак, на грунті неприязних відносин навмисно завдала декілька ударів палкою ОСОБА_2 по голові та руці, спричинивши потерпілому середньої тяжкості тілесні ушкодженя.

         У касаційній скарзі засуджена ОСОБА_1 вважає, що справу сфабриковано, висновки суду про її винуватість в заподіянні ОСОБА_2 середньої тяжкості тілесних ушкоджень, не відповідають фактичним обставинам справи, оскільки такі ушкодження потерпілий отримав після падіння з мотоциклу. Вирок грунтується лише на показаннях самого потерпілого і висновків експертиз. За змістом скарги ОСОБА_1 просить скасувати постановлені щодо неї судові рішення і закрити справу за відсутністю в її діях складу злочину.

         Заслухавши доповідача, засуджену, яка підтримала свою касаційну скаргу, прокурора про залишення судових рішень без зміни, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи касаційної скарги, колегія суддів вважає, що в її задоволенні слід відмовити.

         Висновок про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні зазначених дій суд у вироку обгрунтував дослідженими у судовому засіданні доказами, зокрема, показаннями потерпілого ОСОБА_2 як на досудовому слідстві так і в суді про те, що тілесні ушкодження йому заподіяла палицею ОСОБА_1; даними, які містяться у протоколі відтворення обстановки і обставин події; даними протоколу очної ставки між ОСОБА_1 і потерпілим; даними, що містяться у висновках судово-медичної та додаткової судово-медичної експертиз про те, що середньої тяжкості тілесні ушкодження у ОСОБА_2 виникли від дій тупих предметів і виникнення даних ушкоджень при падінні з мотоцикла виключається. Перелом лівої променевої кістки руки має характер прямого (ударного) механізму, та іншими доказами, аналіз яких суд дав у вироку.

         Тому вважати, що висновки суду не відповідають фактичним обставинам справи, як про це йдеться у касаційній скарзі засудженої ОСОБА_1, у колегії суддів підстав немає.

         Вивченням матеріалів справи не виявлено даних, які б давали підстави вважати, що у справі допускались порушення вимог кримінально-процесуального закону, які тягнуть скасування судових рішень, у тому числі й тих, які б були пов”язані із фабрикацією справи чи із фальсифікацією доказів, та які б перешкодили чи могли перешкодити суду повно і всебічно розглянути справу та постановити законний, обгрунтований і справедливий вирок.

         Дії ОСОБА_1 за ч.1 ст.122 КК України кваліфіковані вірно, а покарання призначено відповідно до вимог ст.65 КК України з урахуванням характеру і ступеня суспільної небезпечності вчиненого, даних про особу ОСОБА_1 та обставин, що обтяжують і пом”якшують покарання.

         Керуючись ст.ст.394-396 КПК України, колегія суддів

у х в а л и л а:

         касаційну скаргу засудженої ОСОБА_1  залишити без задоволення, а вирок Каланчацького районного суду Херсонської області від 16 лютого 2006 року та ухвалу апеляційного суду Херсонської області від 18 квітня 2006 року щодо неї - без зміни.

 

Судді:

Коновалов В.М.                        Скотарь А.М.                   Кузьменко О.Т.