Рішення №412785

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах

 Верховного Суду України у складі:

     

головуючого

                Кармазіна Ю.М.             

суддів

   Кліменко М.Р.  і  Пошви Б.М.

        за участю прокурора

                Сорокіної О.А.

розглянула в судовому засіданні 30 січня 2007 року в м. Києві кримінальну справу за касаційним поданням заступника прокурора Херсонської області та касаційною скаргою засудженого ОСОБА_1 на вирок Дніпровського районного суду м. Херсона від 10 серпня 2005 року і ухвалу колегії суддів судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Херсонської області від 06 грудня 2005 року.

Цим вироком

ОСОБА_1,

ІНФОРМАЦІЯ_1, 

громадянин України, неодноразово судимий,

останній раз 20.09.2001 р. за ст. 185 ч. 2 КК

України на 2 роки позбавлення волі,

звільнений 05.08.2003 р. за

відбуттям строку покарання,

засуджений:

-    за ч. 1 ст. 309 КК України на один рік позбавлення волі;

-    за ч. 2 ст. 309 КК України на два роки позбавлення волі.

На підставі ст. 70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим остаточно ОСОБА_1 визначено два роки позбавлення волі.

         Ухвалою колегії суддів судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Херсонської області від  06 грудня 2005 року вирок щодо ОСОБА_1 залишено без зміни.

Згідно з вироком ОСОБА_1 засуджено за те, що він у березні 2005 року в невстановлений слідством час, знаходячись в районі торгового центру “Салют”, розташованого в АДРЕСА_1 в м. Херсоні, в невстановленої слідством особи придбав за 30 грн. особливо небезпечні наркотичні засоби - макову солому вагою 38,6 г і каннабіс вагою 10,9 г, які переніс до місця свого проживання по АДРЕСА_2 в м. Херсоні, де зберігав їх без мети збуту, а 15 квітня 2005 року близько 09-ої год. при огляді даного житла вони були виявлені і вилучені працівниками міліції.

Він же 15 квітня 2005 року близько 20-ої год., знаходячись в районі АДРЕСА_1 в м. Херсоні, в невстановленої слідством особи придбав шприц з особливо небезпечним наркотичним засобом - ацетильованим опієм вагою 0,33 г, який зберігав при собі без мети збуту, а 16 квітня 2005 року близько 09-ої год. при особистому огляді у дворі будинку за місцем його проживання він у нього  був виявлений і вилучений працівниками міліції.

У касаційному поданні заступник прокурора Херсонської області просить судові рішення щодо ОСОБА_1 змінити у зв”язку з неправильним застосуванням кримінального закону, виключити з них вказівку про засудження ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 309 КК України. Вважає, що кваліфікація дій ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 309 КК України є зайвою, оскільки диспозиція ч. 2 ст. 309 КК України охоплює ч. 1 цієї ж статті КК України.

У касаційній скарзі засуджений ОСОБА_1. вказує на необгрунтованість ухвали апеляційного суду, зазначаючи, що йому безпідставно відмовлено в застосуванні Закону України “Про амністію” від 31.05.2005 року, хоча він є інвалідом третьої групи.

Заслухавши доповідача, думку прокурора на підтримання касаційного подання та про відсутність підстав для задоволення касаційної скарги засудженого, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи касаційного подання та скарги, колегія суддів дійшла висновку, що касаційне подання прокурора і касаційна скарга засудженого підлягають задоволенню з таких підстав.

Висновок суду про