Рішення №416495

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"06" лютого 2007 р.

Справа № 17/17-86

Господарський суд Тернопільської області

у складі               

Розглянув справу

за позовом  Державної податкової інспекції у Чортківському районі, м. Чортків  Тернопільської області

до відповідача Суб'єкта підприємницької діяльності  фізичної особи -підприємця ОСОБА_1, м. Чортків Тернопільської області  

за участю представників сторін:

позивача: Коцюк В.М. - ст. державний податковий інспектор , довіреність № 8906/10-014 від 29.12. 06 р.

відповідача:  не з'явився

Позивач -Державна податкова інспекція у Чортківському районі, м. Чортків  Тернопільської області звернувся до господарського суду Тернопільської області з позовом про припинення підприємницької діяльності фізичної особи -підприємця ОСОБА_1, який проживає АДРЕСА_1.

Свої позовні вимоги, підтримані в судовому засіданні його повноважним представником, позивач мотивує тим, що в порушення вимог чинного законодавства України відповідач протягом одного року не подає до податкового органу податкові декларації, бухгалтерську та іншу звітність, що є підставою відповідно до вимог пункту 2 статті 46 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців” від 15.05.2003 р., для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.

Позовні вимоги позивач обґрунтовує довідкою Державної податкової інспекції у Чортківському районі, м. Чортків  Тернопільської області  НОМЕР_1, яка підтверджує факт неподання відповідачем більше одного року податкової звітності, довідкою НОМЕР_2 про  відсутність у відповідача податкового боргу, довідкою НОМЕР_3 про відсутність у відповідача заборгованості по сплаті внесків до Пенсійного фонду, іншими матеріалами.

В судовому засіданні представник позивача  підтримав повністю  позовні вимоги , викладені  в заяві .  

Відповідачем до початку судового засідання подано відзив на позовну заяву бн від 01.02.07р., в якому відповідач погоджується з позовними вимогами та просить суд розглянути справу без його участі.

Враховуючи, що подані додатково суду докази є достатніми для розгляду спору по суті, справа розглядається без участі відповідача.

Розглянувши матеріали справи,  оцінивши подані докази, заслухавши доводи представника позивача, суд встановив наступне:

- ОСОБА_1 20.08.1996р. зареєстрований Чортківською районною державною адміністрацією як суб'єкт підприємницької діяльності, про що 20.08.1996р. йому видано відповідне свідоцтво та зроблено запис у журналі обліку реєстраційних справ НОМЕР_4.  Державною податковою інспекцією у Чортківському районі взятий на облік як платник податків ( обов'язкових платежів ), що підтверджується довідкою Державної податкової інспекції у Чортківському районі  НОМЕР_5.

- відповідно до п. 6 ч.6 ст. 128 Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року, який набрав чинності 01 січня 2004 року та п. 2 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування” платники  податків та зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших органів, відповідно до законодавства України, декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до п.3 ч.2 ст. 46 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців” від 15 травня 2003 року, який набрав чинності з 01 липня 2004 року, неподання протягом одного року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності -є підставою для постановлення  судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи -підприємця.

Відповідно до п. 17 частини першої ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" № 509-ХІІ від 04.12.1990 р., органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право звертатися у передбачених законом випадках до суду з заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.

Як випливає з матеріалів справи, зокрема довідки Державної податкової інспекції у Чортківському районі  НОМЕР_6, відповідач більше року не подає податкової декларації про одержані доходи від заняття підприємницькою діяльністю (останню звітність, а саме декларацію про отримані доходи  ІV кв.  2002 року  підприємцем подано 14.01.2003р.). У відповідача відсутня заборгованість перед бюджетом зі сплати податків та зборів, що підтверджується довідкою НОМЕР_2, виданою Державною податковою інспекцією у Чортківському районі ,  а довідка НОМЕР_3  Управління Пенсійного фонду України в Чортківському  районі свідчить про те, що  ОСОБА_1 заборгованості по сплаті страхових внесків до Управління Пенсійного фонду України в Чортківському  районі станом на  31.10.2006р. не має. У відповідача немає відкритих рахунків в банківських установах.

Довідкою НОМЕР_7, виданою державним реєстратором Чортківської  районної державної адміністрації, м. Чортків,  встановлено, що суб'єкт підприємницької діяльності -фізична особа  ОСОБА_1 зареєстрований  як суб'єкт підприємницької діяльності.

Наведені факти та доводи позивача з цього приводу відповідач документальними доказами  не спростував, отже вимоги позивача про припинення підприємницької діяльності фізичної особи  -  підприємця є обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.

Рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, яке набрало законної сили, є підставою для внесення державним реєстратором Бучацької районної державної адміністрації відповідного запису до Єдиного державного реєстру про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця у відповідності до вимог статті 49 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців".

Відповідно до ст.51, ч.2 п.2 ст.110 Цивільного кодексу України, Прикінцевих та перехідних положень Цивільного кодексу України, ч.1 ст.60 Господарського кодексу України, Прикінцевих положень ГК України, ч.9 -18 ст. 47, ч.5 ст. 49 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” обов'язок по скасуванню державної реєстрації підприємця слід покласти на  ОСОБА_1.

Судові витрати згідно ст. 49 ГПК України, покладаються судом на відповідача у справі.

За згодою представника позивача в судовому засіданні 06.02.2007 р. відповідно до ст. 85 ГПК України оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення господарського суду.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. . 42 - 47, 22,  33, 34, 43, 49, 75, 81-1, 82, 84, 85, 116, 117 ГПК України, господарський суд, -

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи - підприємця  ОСОБА_1, який проживає  АДРЕСА_1,  ідент. код НОМЕР_8.

3.  Зобов'язати підприємця  ОСОБА_1  (АДРЕСА_1, ідент. код НОМЕР_8)  здійснити заходи щодо державної реєстрації припинення підприємницької діяльності у встановленому чинним законодавством порядку.

4. Стягнути з ОСОБА_1, АДРЕСА_1,  ідент. код   НОМЕР_8:

- 85 грн. 00 коп. державного мита в доход державного бюджету України;

- 118 грн. 00 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу на користь ДП "Судовий інформаційний центр" (м. Київ, пр. Перемоги, 44, р/р 26002014180001 у ВАТ “Банк Універсальний”, м. Львів, МФО 325707, код 30045370).

Накази видати після набрання рішенням  суду законної сили.

5. Копію судового рішення направити державному реєстратору Чортківської  районної державної адміністрації після набрання рішенням законної сили.

На рішення суду, яке не набрало законної сили, сторони мають право подати апеляційну скаргу, а прокурор - апеляційне подання, протягом десяти днів з дня прийняття (підписання) рішення “_07___”_лютого____________ 2007р., через місцевий господарський суд. 

Суддя