Рішення №416501

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"25" січня 2007 р.

Справа № 3/11-103

Господарський суд Тернопільської області

у складі   судді Турецького І.М.            

Розглянув справу

за позовом:          Бережанської  міжрайонної  державної податкової інспекції (Підгаєцьке відділення) ,  м. Підгайці   вул. Замкова, 13 , Тернопільської області 

до відповідача: Суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної  особи ОСОБА_1  , АДРЕСА_1, (ідентифікаційний  номер  НОМЕР_1)

За участю представників сторін

Позивача:    Ільків І.М.   -   представник по довіреності                     

Відповідача:   не явився

Суть справи:  До господарського суду Тернопільської області поступила позовна заява Бережанської  міжрайонної  державної податкової інспекції (Підгаєцьке відділення) ,  м. Підгайці   вул. Замкова, 13 , Тернопільської області   про припинення підприємницької діяльності суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи  ОСОБА_1  , АДРЕСА_1, (ідентифікаційний  номер  НОМЕР_1).

Відповідач своїм конституційним правом на захист не скористався ,явку свого представника в судове засідання не забезпечив , не дивлячись на те, що належним чином був повідомлений про час та місце проведення судового засідання, письмового відзиву на позов суду не надав, а тому спір вирішено в порядку ст. 75 ГПК України   , по наявних у справі документах . 

В судовому засіданні представнику  позивача   роз'яснено його права , передбачені ст.ст. 20, 22, 81-1 ГПК України .

Розглянувши матеріали справи   , суд встановив наступне :

        Суб'єкт підприємницької діяльності -фізична особа ОСОБА_1 зареєстрована , як суб'єкт підприємницької діяльності без створення юридичної особи -відділом реєстрації  Підгаєцької районної  державної адміністрації 20 серпня 1996  року .

Як платник податків суб'єкт підприємницької діяльності -фізична особа    ОСОБА_1 перебуває на обліку в державній податковій інспекції   з 20 серпня 1996 року.

У відповідності  ст.9 Закону України “Про систему оподаткування” фізичні особи - платники податків зобов'язані подавати до державних податкових та інших державних органів відповідно до законів, декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

         Як вбачається з матеріалів справи, суб'єкт підприємницької діяльності -фізична особа  ОСОБА_1     в порушення вимог чинного законодавства України останню податкову звітність до органів державної податкової служби не подавала  більше одного року .

               Згідно довідки НОМЕР_2  виданою Бережанською  міжрайонною державною податковою інспекцією  (Підгаєцьке відділення) , ОСОБА_1 заборгованості перед бюджетами та цільовими фондами  не має.

         У відповідності до ст.46 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону, є підставою для припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.

З огляду на наведене, дослідивши усі матеріали справи, суд вважає позовні вимоги Бережанської міжрайонної  державної податкової інспекції (Підгаєцьке відділення)  обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.

Пунктом 1 ст. 49 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців” від 15 травня 2003 року встановлено, що суд, який постановив рішення про припинення підприємницької діяльності юридичної особи, в день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцем реєстрації юридичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення юридичної особи.

На виконання зазначеного положення копію рішення господарського суду після набрання ним законної сили слід направити державному реєстратору Підгаєцькій  районній державній адміністрації для вчинення дій, передбачених ст. 49 Закону України №755-IV.

Згідно  ст.49 ГПК України, судові витрати покладаються на відповідача у справі .

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 20, 22,  33, 43, 49, 75, 81-1 ,82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд 

ВИРІШИВ:

1.  Позов задовольнити.

2. Припинити підприємницьку діяльність суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної  особи ОСОБА_1  , АДРЕСА_1, (ідентифікаційний  номер  НОМЕР_1) . 

3. Стягнути з ОСОБА_1  , АДРЕСА_1, (ідентифікаційний  номер  НОМЕР_1):

  -   в доход державного бюджету України 85 грн. державного мита;

      - на користь Державного підприємства “Судовий інформаційний центр”, м. Київ, пр. Перемоги, 44; р/р 26002014180001 у ВАТ „Банк Універсальний”, м. Львів, МФО 325707, код 30045370  витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в розмірі 118 грн.

Видати накази.

4.          Копію рішення після набрання ним  законної сили направити державному реєстратору за місцем реєстрації юридичної особи  - Підгаєцькій районній державній адміністрації для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності юридичної особи  та Державному підприємству  „Судовий  інформаційний центр” , м. Київ проспект  Перемоги, 44 .

5.          На рішення суду, яке не набрало законної сили, сторонами може бути подано апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня його прийняття (підписання)  „26”  січня 2007 року, через місцевий господарський суд.

6 . Рішення направити сторонам по справі.

 

Суддя                                                                                          І.М. Турецький