Рішення №417150

У х в а л а

 ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах

Верховного Суду України у складі:

Головуючого

Міщенка С.М.,

суддів

Паневіна В.О.    та     Школярова В.Ф.,

розглянувши  в судовому засіданні в місті Києві 30 січня 2007 року кримінальну справу за касаційною скаргою адвоката ОСОБА_1 на судові рішення щодо ОСОБА_2, -

встановила:

вироком Першотравневого районного суду міста Чернівців від 11 жовтня 2005 року

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженця та мешканця міста Чернівців, раніше не судимого, -

засуджено за:

-    ст. 185 ч. 3 КК України на 3 роки позбавлення волі;

-    ст. 194 ч. 2 КК України на 3 роки позбавлення волі.

На підставі ст. 70 КК України ОСОБА_2 визначено остаточне покарання 4 роки позбавлення волі.

Ухвалою Апеляційного суду Чернівецької області від 24 січня 2006 року вирок щодо ОСОБА_2 залишено без зміни.

ОСОБА_2 визнано судом винним і засуджено за те, що він, будучи в стані алкогольного сп'яніння, 1 січня 2005 року близько 8-ої години проник до квартири АДРЕСА_1, звідки таємно викрав майна ОСОБА_3 на суму 3670 гривень. Потім після  крадіжки він вчинив підпал зазначеної квартири, чим спричинив ОСОБА_3 шкоди на суму 29 460 гривень, а також пошкодив майна власника квартири ОСОБА_4 на суму 53 707 гривень.

У касаційній скарзі адвоката ОСОБА_1 порушується питання про скасування вироку в частині засудження ОСОБА_2 за ст. 194 КК України із закриттям провадження у справі, а за ст. 185 КК України пом'якшення покарання із застосуванням вимог ст. 69 КК України. Свою вимогу він обґрунтовує тим, що у справі не здобуто переконливих доказів винності ОСОБА_2 у вчиненні підпалу майна, на думку захисника, суд не усунув суперечностей у справі. Також захисник вважає, що ОСОБА_2 визначено невиправдано суворе покарання без достатнього врахування даних про його особу та всіх обставин справи.

Заслухавши доповідь судді Верховного Суду України, перевіривши матеріали кримінальної справи та обговоривши доводи касаційної скарги, колегія суддів не вбачає підстав для внесення справи на касаційний розгляд з метою перегляду постановлених у ній судових рішень.

Винність ОСОБА_2 у вчиненні злочинів підтверджена сукупністю зібраних по справі, вірно оцінених та обґрунтовано покладених судом в основу вироку доказів, зокрема, показаннями самого  ОСОБА_2, у яких він не заперечував факту проникнення до квартири з метою викрадення майна, а також того, що під час крадіжки він підпалював книги,  показаннями потерпілого ОСОБА_3 про кількість і вартість викраденого та пошкодженого майна, показаннями потерпілого ОСОБА_4 - власника квартири, про кількість та вартість пошкодженого майна, свідків ОСОБА_5 та ОСОБА_6, яким ОСОБА_2 приносив на зберігання викрадені речі, даними висновку пожежно-технічної експертизи, відповідно до якої встановлено місце підпалу та причини пожежі у квартирі, іншими доказами.

Уся сукупність зібраних по справі доказів була ретельно проаналізована судом, що дало можливості дійти обґрунтованого висновку про доведеність винності ОСОБА_2 у вчиненні злочину. Тому доводи скарги захисника про незаконність  засудження його підзахисного є безпідставними.

Кваліфікація дій засудженого за ст. ст. 185 ч. 3, 194 ч. 2 КК України є правильною.

Міра покарання ОСОБА_2 обрана у відповідності до вимог закону з урахуванням характеру та ступеня суспільної небезпечності вчинених злочинів, даних про його особу, а також усіх обставин справи, в тому числі й тих, на які є посилання у скарзі. У даному випадку колегія суддів вважає міру покарання необхідною та достатньою для виправлення ОСОБА_2 і попередження нових злочинів, а тому такою, що не підлягає пом'якшенню.

Не вбачаючи передбачених ст. 398 КПК України підстав для скасування або зміни судових рішень щодо ОСОБА_2 та керуючись ст. 394 КПК України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А:

відмовити в задоволенні касаційної скарги захисника ОСОБА_1 на судові рішення щодо ОСОБА_2, засудженого вироком Першотравневого районного суду міста Чернівців від 11 жовтня 2005 року.

С у д д і:

Міщенко С.М.                   Паневін В.О.             Школяров В.Ф.

З оригіналом згідно:

Суддя Верховного Суду України                                               Паневін В.О.