Рішення №418803

К/скарга №К-12989/06

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

01010, м.Київ, вул.Московська, 8

У Х В А Л А

14.06.2006 р. Вищий адміністративний суд України в складі колегії суддів:

головуючого Ланченко Л.В.

суддів Конюшка К.В.

Нечитайла О.М.

Пилипчук Н.Г.

Степашка О.І.

при секретарі: Баську С.С.

за участю представників:

позивача: не зявився.

Відповідача 1: Петренка Ю.М.

Відповідача 2:не зявився

Прокуратури: Мірошниченка В.С.

розглянувши клопотання Заступника прокурора Луганської області про поновлення строку касаційного оскарження рішення Господарського суду Луганської області від 21.06.2004 р. та постанови Луганського апеляційного господарського суду від 27.08.2004 р.

у справі №6/210

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Зерно плюс»

до Відділення державного казначейства у Жовтневому районі м.Луганська;

Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м.Луганська

про стягнення бюджетної заборгованості з ПДВ, -

ВСТАНОВИВ:

20.09.2005 р. Заступником прокурора Луганської області подано касаційне подання на рішення Господарського суду Луганської області від 21.06.2004 р. та постанови Луганського апеляційного господарського суду від 27.08.2004 р., яке містить клопотання про поновлення строку касаційного оскарження.

Представники позивача, відповідача-2 у судове засідання касаційної інстанції не зявились про час та місце судового розгляду повідомлені належним чином.Судовий розгляд здійснено відповідно до вимог ч.4 ст.221 КАС України.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, судова колегія вважає клопотання про поновлення строку внесення касаційного подання не обґрунтованим, таким що не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

З 01 вересня 2005 р. набрав чинності Кодекс адміністративного судочинства України.

Відповідно до ч.2 ст.212 КАС України касаційна скарга на судові рішення подається протягом одного місяця після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до ст.160 цього Кодексу з дня складення постанови в повному обсязі.

Відповідно до ч.1 ст.102 КАС України пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений за клопотанням особи, яка бере участь у справі.

Скаржник обґрунтовує причини пропуску строку подання касаційної скарги тим, що про постановлені судами рішення по даній справі прокуратурі області стало відомо у ході проведення перевірки додержання вимог законодавства про відшкодування ПДВ та ознайомлення з матеріалами справи №6/210.

Суд касаційної інстанції не знаходить поважними зазначені заступником прокурора обставини. При цьому виходить з того, що прокурор не був позбавлений можливості реалізувати надане йому законом право вступити за своєю ініціативою у справу у будь-якій стадії її розгляду для представництва інтересів державного органу.

Керуючись ст. ст. 165, ч. 1, 2 ст. 102, ч.3 ст.212 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Відмовити заступнику прокурора Луганської області у задоволенні заяви про поновлення строку касаційного оскарження рішення Господарського суду Луганської області від 21.06.2004 р. та постанови Луганського апеляційного господарського суду від 27.08.2004р.

Касаційне подання заступника прокурора Луганської області залишити без розгляду.

Ухвала вступає в законну силу з моменту проголошення та може бути оскаржена у встановленому Кодексом адміністративного судочинства України порядку.

Головуючий суддя Л.В.Ланченко

Судді К.В.Конюшко

О.М.Нечитайло

Н.Г.Пилипчук

О.І.Степашко