Рішення №418851

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах

Верховного Суду України у складі:

головуючого

Коновалова В.М.

суддів

Скотаря А.М., Заголдного В.В.

за участю прокурора

Морозової С.Ю.

розглянула в судовому засіданні в м. Києві 1 лютого 2007 року матеріали справи за касаційним поданням заступника прокурора Житомирської області на постанову Корольовського районного суду м. Житомира від 19 липня 2005 року.

            Цією постановою

                        ОСОБА_1,

                        ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження,

            звільнено від покарання, призначеного вироком Богунського районного суду м. Житомира від 5 жовтня 2004 року, фактично вирок постановлено 6 січня 2005 року, на підставі п. “б”  ст. 1 Закону України “Про амністію” від 31 травня 2005 року.

            В апеляційному порядку зазначена постанова не переглядалася.

            У касаційному поданні заступник прокурора Житомирської області, посилаючись на безпідставне застосування до засудженої акту амністії, просить скасувати постанову, а справу направити на новий судовий розгляд.

            Заслухавши доповідача, міркування прокурора, яка підтримала касаційне подання, обговоривши його доводи та перевіривши матеріали справи, колегія суддів вважає, що касаційне подання підлягає задоволенню з таких підстав. 

            Відповідно до вимог п. “ж” ст. 7 Закону України “Про амністію” від 31 травня 2005 року амністія не застосовується до осіб, до яких протягом 1995-2005 років було застосовано амністію або помилування незалежно від зняття чи погашення судимості та які знову вчинили умисний злочин.

            Як видно з долученої до касаційного подання постанови Корольовського районного суду м. Житомира від 25 листопада 2003 року, ОСОБА_1 було звільнено від покарання, призначеного вироком цього ж суду від 21 січня 2003 року на підставі Закону України “Про амністію” від 11 липня 2003 року, тобто, протягом 1995-2005 років до неї повторно застосована амністія.

            Таким чином, суд безпідставно застосував до засудженої акт амністії, у зв'язку з чим постанова районного суду підлягає скасуванню з направленням справи на новий судовий розгляд.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 395, 396 КПК України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А :

            касаційне подання заступника прокурора Житомирської області задовольнити.

           

Постанову Корольовського районного суду м. Житомира від 19 липня 2005 року щодо ОСОБА_1 скасувати, а справу направити на новий судовий розгляд у той же суд.

           

С у д д і :

Коновалов В.М.                                        Скотарь А.М.                                     Заголдний В.В.