Рішення №418900

Справа № 2-130/2007

У Х В А Л А

10 січня 2007 року                                                                                м. Свалява

Суддя Свалявського районного суду Закарпатської області Личко Г.К., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про незаконні дії посадових осіб (суддів),

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_5 звернувся до суду з заявою про незаконні дії посадових осіб (суддів) ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4, мотивуючи, що останніми грубо порушено вимоги ст. 55 Конституції України, ЗУ «Про звернення громадян», «Про державну службу», КАС України, інших законів, що регламентують їх діяльність при прийнятті та розгляді цивільної справи за його позовом про незаконні дії посадових осіб: Лизак С.А., державного соціального інспектора УСЗН Мукачівської РДА, Кунак С.Д., сільського голови с.Нове Давидково та секретаря сільської ради с.Нове Давидково Мукачівського району .

Позивач просить визнати дії суддів Мукачівського міськрайонного суду ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 неправомірними та стягнути з  останніх 600.00 грн. солідарно за завдану йому шкоду.

Конституцією України передбачено, що судді при здійсненні правосудця незалежні і підкоряються лише закону, вплив на них у будь-який спосіб забороняється та що однією з основних засад судочинства є забезпечення апеляційного й касаційного оскарження рішення суду (ч.ч.1,2 статті 126, ч.1,п.8 ч.2 статті 129).

Згідно із зазначеними конституційними положеннями рішення суду і відповідно дії або бездіяльність судів у питаннях здійснення правосуддя ( пов'язані з підготовкою, розглядом справ у судових інстанціях тощо) можуть бути оскаржені в апеляційному та касаційному порядку, а не до суду першої інстанції, оскільки таке оскарження порушувало б і принцип незалежності суддів, і заборону втручання у вирішення справи незалежним судом.

Суд є органом, який розглядає скарги на рішення, дії чи бездіяльність органів державної влади, посадових, службових і юридичних осіб, а його рішення (дії, бездіяльність) оскаржуються лише в порядку, визначеному ст. 129 Конституції України та законодавством про судочинство.

Таким чином суддя, як посадова особа, що здійснює правосуддя, не може бути відповідачем у цивільній справі. Винятком є лише випадки, коли суддя виступає як і будь-яка особа, а не як особа, що здійснює правосуддя.

Тому заяви, скарги щодо неправильності процесуальних дій судді чи суду не підлягають розглядові в суді першої інстанції, оскільки відповідно до закону є інший механізм усунення помилок і недоліків, допущених при здійсненні правосуддя.

Згідно з п.1 ч.2 ст. 122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.

На підставі викладеного, керуючись п.1 ч.2 ст. 122 ЦПК України, суддя

УХВАЛИВ:

У відкритті провадження в справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про незаконні дії посадових осіб (суддів), ВІДМОВИТИ.

Копію ухвали невідкладно надіслати позивачеві разом із заявою та всіма доданими до неї документами

На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу протягом десяти днів після подачі заяви про апеляційне оскарження ухвали Свалявського районного суду.

Заяву про апеляційне оскарження ухвали суду може бути подано протягом п'яти днів з моменту оголошення ухвали суду.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви на апеляційне оскарження.

            Заява про апеляційне оскарження ухвали Свалявського районного суду та апеляційна скарга подаються до апеляційного суду Закарпатської області через Свалявський районний суд.