Рішення №420823

апеляційний суд одеської області

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 грудня 2006 року                                                                                                    м. Одеса

Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Одеської області в складі:

головуючого  Фадєєнко А.Ф.

суддів                 Ващенко Л.Г., Вадовської Л.М.

при секретарі  Матяш Т.Л.

за участю розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства «ЕК Одесаобленерго» в особі структурного підрозділу Ізмаїльського району електричних мереж до ОСОБА_1 про стягнення 1739,23 грн. за апеляційною скаргою Відкритого акціонерного товариства «ЕК Одесаобленерго» в особі структурного підрозділу Ізмаїльського району електричних мереж на рішення Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 06 червня 2006 року,

встановила:

Позивач звернувся до суду з позовом в яком вказував, що внаслідок того, що відповідач користувався неврахованою електроенергією, організації позивача заподіяна матеріальна шкода у сумі 1739,23 грн.

Тому він просив про задоволення вимог.

Рішенням суду позов задоволений частково у сумі 300 грн.

В апеляційній скарзі позивач просить рішення суду скасувати, постановити нове рішення про стягнення суми шкоди у повному обсязі відповідно розрахунку за шість місяців у сумі 1739,23 грн.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши суддю-доповідача, яка доповіла зміст рішення, яке оскаржено, доводи апеляційної скарги, межі, в яких повинні здійснюватись перевірка рішення, встановлюватися обставини і досліджуватися докази, учасників процесу, колегія суддів вважає, що скарга підлягає частковому задоволенню, а рішення суду - зміні з викладенням його резолютивної частини у новій редакції.

Задовольняючи вимоги позивача частково, суд першої інстанції прийшов до висновку про те, що, дійсно, у будинку АДРЕСА_1, який придбав відповідач і в якому він прописався у січні 2006 року, мало місце порушення Правил користування електроенергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1357 від 26.07.1999 року, а саме: порушення вводу за щитком електрообліку, виведення нульового проводу до обліку, про що позивачем 13.04.2005р. складений акт.

Тому колегія суддів погоджується з висновком суду про покладення на відповідача обов'язку про відшкодування шкоди.

Справа  №22ц-4987/06                                                                                Категорія ЦП:

Головуючий у першій інстанції Шляхтицький О.І. Доповідач Фадєєнко А.Ф.

Висновки суду відповідають доказам, які є  у справі і закону - ст. 1166 ч.1 ЦК України.

Що стосується розміру матеріальної шкоди, яка визначена судом у сумі 300 грн., то колегія суддів погоджується з ним, оскільки суд врахував матеріальне становище ОСОБА_1, а також те, що він є інвалідом другої групи за загальною хворобою (довідка МСЕ НОМЕР_1)

Однак суд помилково у резолютивній частині вказав загальну суму - 381 грн., в яку ввійшла сума - шкоди -300 грн., судовий збір - 51 грн. і витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи - ЗО грн., що неприпустимо.

Тому колегія суддів вважає необхідним рішення суду змінити з викладенням резолютивної частини у новій редакції, прийнявши до уваги те, що відповідач, як інвалід другої групи підлягає звільненню від сплати судового збору (ст. 4 п.18 Декрету Кабінету міністрів України «Про державне мито») та витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у суді першої інстанції.

Керуючись ст.ст. 303, 307 ч.1 п.2, 309 ч.1 п.3, 313,314,316,317,319 ЦПК України, колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Одеської області,

вирішила:

Апеляційну скаргу Відкритого акціонерного товариства «ЕК Одесаобленерго» в особі структурного підрозділу Ізмаїльського району електричних мереж задовольнити частково.

Рішення Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 06 червня 2006 року змінити, виклавши його резолютивну частину у новій редакції.

Позов Відкритого акціонерного товариства «ЕК Одесаобленерго» в особі структурного підрозділу Ізмаїльського району електричних мереж задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Відкритого акціонерного товариства «ЕК Одесаобленерго» в особі структурного підрозділу Ізмаїльського району електричних мереж 300 (триста) грн.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «ЕК Одесаобленерго» в особі структурного підрозділу Ізмаїльського району електричних мереж витрати за інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у суді апеляційної інстанції у сумі 30 (тридцять)грн.

Рішення суду набирає законної сили з моменту проголошення.

Рішення суду може бути оскаржено у касаційному порядку протягом двох місяців, з дня проголошення через Верховний Суд України.

Судді апеляційного суду Одеської області                                                            А.Ф.Фадєєнко

           ЛГ.Ващенко

          Л.М.Вадовська

Вірність копії засвідчую судця      А.Ф.Фадєєнко