Рішення №422513

УХВАЛА

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

20 листопада 006 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим в складі:

Головуючого, судді   Ланкова М.В. суддів   Бединчук Т.Г. ІсаєваГ.А. при секретарі   Бахтагареєвій М.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Сімферополі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Державної виконавчої служби в Київському   районі   м.    Сімферополя   про   визнання   дій   державного   виконавця протиправними,  за  апеляційною   скаргою   ОСОБА_1   на  ухвалу  Київського районного суду м. Сімферополя АР Крим від 24 червня 2006 року,

встановила:

ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Державної виконавчої служби в Київському районі м. Сімферополя про визнання дій державного виконавця неправомірними.

Ухвалою Київського районного суду м. Сімферополя від 24 червня 2006 року відмовлено у відкритті провадження у справі на підставах п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України. Позивачці роз'яснено її право на звернення в суд зі скаргою у порядку цивільного судочинства.

З таким висновками не погодилася позивачка, подала апеляційну скаргу, в якій вона просить визначення скасувати, посилаючись на його незаконність.

Заслухав суддю доповідача, вислухавши представника ОСОБА_1, перевіривши матеріали справи в межах доводів апеляційній скарзі, колегія суддів вважає, що скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відмовляючи у відкритті провадження у справі, суд першої інстанції виходив з того, що позивачка не згодна з діями державного виконавця при виконанні рішення, постановленого у порядку цивільного судочинства. В цьому випадку вона має право звернутися зі скаргою до суду у порядку ст. 383 ЦПК України, а не у порядку адміністративного судочинства.

З такими висновками суду першої інстанції колегія суддів погоджується оскільки вони відповідають вимогам процесуального закону.

Відповідно до вимог ст. 2 ч. 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій або бездіяльності Конституцією або законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Такий порядок оскарження дій державного виконавця встановлений розділом VII ЦПК України.

Відповідно до вимог ст. 383 ЦПК України учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи

Справа №22а-6124/2006                                                 

іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.

Оскільки державною виконавчою службою виконується рішення суду, прийнятого відповідно до норм ЦПК України, у разі незгоди з діями державного виконавця, позивачка, як учасник виконавчого провадження має право звернутися зі скаргою у порядку розділу VII ЦПК України, а не у порядку адміністративного судочинства.

Ухвала суду відповідає вимогам закону і підстав для його скасування колегія суддів не вбачає.

На підставі викладеного і керуючись статтями 195, 199, 205, 206 КАС України, колегія суддів судової палати у цивільних справах, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.

Ухвалу Київського районного суду м. Сімферополя від 24 червня 2006 року залишити без зміни.

Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця.