Рішення №425317

Справа № 2-1587/2007 р.

УХВАЛА про повернення позовної заяви

17 січня 2007 р.                                                                           м. Бердянськ

Суддя Бердянського міськрайонного суду Запорізької області Троценко Т.А., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення матеріальної та моральної шкоди,

ВСТАНОВИЛА:

05.01.2007 р. ОСОБА_1 звернувся до Бердянського міськрайонного суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення матеріальної та моральної шкоди.

У відповідності до ч. 1 ст. 32 ЦК України фізична особа у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років (неповнолітня особа) має право: 1) самостійно розпоряджатись своїм заробітком, стипендією, або іншими доходами; 2) самостійно здійснювати право на результати інтелектуальної, творчої діяльності, що охороняються законом; 3) бути учасником (засновником) юридичних осіб, якщо це не заборонено законом або установчими документами юридичної особи; 4) самостійно укладати договір банківського вкладу (рахунку) та розпоряджатися вкладом, внесеним на своє ім'я (грошовими коштами на рахунку).

Згідно до ст. 34 ЦК України повну цивільну дієздатність має фізична особа, яка досягла вісімнадцяти років (повноліття).

Таким чином, в законодавстві чітко встановлені випадки, коли неповнолітня особа з обмеженою дієздатністю має право вчиняти дії, і розширенню вони не підлягають, а значить, що неповнолітній ОСОБА_1 не має права на звернення до суду з позовом.

Керуючись п. 2 ч. З ст.121, ст.209, ст. 293, ст. 294 ЦПК України,

УХВАЛИЛА:

Повернути позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення матеріальної та моральної шкоди.

Заяву про апеляційне оскарження ухвали суду може бути подано протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.