Рішення №425350

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

 

30.01.07р.

Справа № А36/69-07

За позовом  Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська, м.Дніпропетровськ

до  Суб"єкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1, м.Дніпропетровськ

про звернення стягнення на суму 808грн.60коп

Суддя  М.П. Кожан

                                                                                                   Секретар судового засідання О.І.Гриценко

Представники:

Від позивача -Валов Т.О., довіреність №1257/9/10-012 від 22.01.2007р., Кравцов Б.В., довіреність №1319/9/10-012 від 23.01.2007р.

Від відповідача -представник не з”явився.

СУТЬ СПОРУ:

Справа розглядається на підставі ч.6 Розділу VІІ Прикінцевих та перехідних положень  Кодексу адміністративного судочинства України.

Позивач звернувся до господарського суду з позовом, в якому просить звернути стягнення на активи відповідача на користь держави в рахунок погашення його податкового боргу в розмірі 808грн.60коп.(з урахуванням уточнень до позовних вимог).

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Відповідач має узгоджені податкові зобов'язання не сплачені у встановлений законом термін.

Відповідач відзив на позовну заяву не надав, явку в судове засідання повноважного представника не забезпечив, про час та місце слухання справи був повідомлений належним чином, про що свідчить поштове повідомлення у матеріалах справи.

Суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача, так як останній був належним чином повідомлений про час та місце судового засідання за адресою, зазначеною у свідоцтві про державну реєстрацію відповідача та довідці адресного бюро  від 17.01.2007р., у зв'язку з чим справа розглядається за наявним в ній матеріалами.

Згідно ст.160 Кодексу адміністративного судачинства України в судовому засіданні було оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Суб”єкт підприємницької діяльності-фізична особа ОСОБА_1 був зареєстрований Красногвардійським райвиконкомом м.Дніпропетровська 07.05.2001р. та є платником єдиного податку.

Статтею 2 Указу Президента України від 3 липня 1998р. № 727 „Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб”єктів малого підприємництва” визначено, що фізичні особи- суб”єкти підприємницької діяльності самостійно приймають рішення щодо обрання способу оподаткування доходів за єдиним податковм шляхом придбання свідоцтва про сплату єдиного податку. Ставка єдиного податку у фіксованих сумах для СПД- фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем державної реєстрації залежно від типу діяльності, а строк сплати єдиного податку не пізніше 20 числа наступного місяця.

В порушення вимог діючого законодавства відповідач не сплачує до бюджету у встановлені строки суми єдиного податку.

Таким чином у Відповідача станом на 22.01.2007р. виник податковий борг всього на суму 808грн.60коп. 

Сторонами не надано доказів сплати у встановлені терміни зазначеного узгодженого податкового зобов'язання.

Відповідно до п.п. 5.4.1  Закону України №2181 узгоджена  сума податкового зобов'язання,  не сплачена платником податків у строки,  визначені цією  статтею,  визнається сумою податкового боргу платника податків.

Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.

Відповідно до ст. 67, 68 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом, неухильно додержуватися Конституції України та законів України.

Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 8 норми Конституції є нормами прямої дії.

Статтями 4, 9  Закону України „Про систему оподаткування” від 25.06.1991 р. встановлено, що платники податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких покладено обов'язок їх сплачувати у встановлені законами терміни. Обов'язок фізичної особи щодо сплати податків і зборів  (обов'язкових платежів) припиняється із сплатою   податків і зборів  (обов'язкових платежів) або їх скасування.

Згідно п.3.1.1 Закону України № 2181 активи платника податків можуть бути примусово стягнені  в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Платники податків -юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати  та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафна санкції (п.1.1 Закону).

Податковий борг (недоїмка) -податкове зобов'язання  (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не плачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

На підставі викладеного суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Керуючись Законом України № 2181-ІІІ від 21.12.2000р. „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”,                                       ст.ст. 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, п.6 Розділу УІІ Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

Задовольнити адміністративний позов повністю.

Звернути стягнення на активи суб”єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1) на користь держави (Красногвардійське відділення державного казначейства, код ЄДРПОУ 24244847, банк одержувач- УДКУ в Дніпропетровській області, р/р34217379600008, МФО 805012) в рахунок погашення податкового боргу в сумі -808грн.60коп. 

Відповідно до ч. 3 ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України заява  про  апеляційне  оскарження  постанови  суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення,  а в разі   складення   постанови  у  повному  обсязі  відповідно  до статті 160 цього Кодексу -  з  дня  складення  в  повному  обсязі.

Апеляційна  скарга  на  постанову  суду першої інстанції подається протягом двадцяти  днів після  подання  заяви   про   апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили у відповідності до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

        Суддя                                                                                                             М.П. Кожан

        Дата складення постанови у повному обсязі- 05.02.2006р.