Рішення №425427

У Х В А Л А 

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ      

        14 лютого 2007 року                                                                         м. Київ

Колегія суддів Судової палати у цивільних справах

Верховного Суду України в складі:

головуючого суддів:

Гнатенка А.В., Волкова О.Ф., Косенка В.Й.,

 Гуменюка В.І., Балюка М.І., -

розглянувши в судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа - Софіївсько-Борщагівська сільська рада Києво-Святошинського району Київської області, про визнання права власності на частину будинку,

в с т а н о в и л а :

У квітні 2005 року ОСОБА_1 звернувся із зазначеним позовом до суду, в якому вказував, що з 1982 року він перебував у фактичних шлюбних відносинах з відповідачкою, якій у 1985 році згідно рішення сільської ради виділено земельну ділянку площею 0,08 га АДРЕСА_1. На цій земельній ділянці за спільні кошти вони збудували будинок загальною площею 253,2 кв. м, який завершено будівництвом у 1989 році. 25 вересня 1999 року ОСОБА_2 видано свідоцтво про право власності на зведений будинок. Зважаючи на те, що спірний будинок побудовано за спільні кошти під час фактичних шлюбних відносин між сторонами у справі, ОСОБА_1 просив визнати за ним право власності на ½ частину будинку.

Рішенням Києво-Святошинського районного суду Київської області від 22 листопада 2005 року, залишеним без зміни ухвалою апеляційного суду Київської області від 23 лютого 2006 року, у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовлено. 

У касаційній скарзі заявник, посилаючись на неправильне застосування норм матеріального права та порушення норм процесуального права, просить судові рішення скасувати з направленням справи на новий судовий розгляд.

Касаційна скарга задоволенню не підлягає.

Відповідно до вимог статті 335 ЦПК України суд касаційної інстанції перевіряє в межах касаційної скарги правильність застосування судом першої або апеляційної інстанції норм матеріального чи процесуального права і не може встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність або недостовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими. Касаційний суд  перевіряє законність судових рішень лише в межах вимог, заявлених у суді першої інстанції.

Статтею 338 ЦПК України передбачено підстави для скасування судових рішень й передачі справи на новий розгляд, серед яких є порушення або неправильне застосування норм процесуального права, в разі, якщо такі порушення призвели до неправильного вирішення справи.

У ході касаційного розгляду зазначеної цивільної справи підстав для скасування рішення суду першої інстанції та ухвали апеляційного суду, постановлених у даній справі, виявлено не було.

 Ураховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що судові рішення постановлено з додержанням вимог матеріального та процесуального закону й скасуванню не підлягає, а доводи касаційної скарги ОСОБА_1 свого підтвердження не знайшли.

Керуючись статтями 335, 336, 337 ЦПК України, колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного суду України  

у х в а л и л а  :

Касаційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.

Рішення Києво-Святошинського районного суду Київської області від              22 листопада 2005 року та ухвалу апеляційного суду Київської області від 23 лютого 2006 року залишити без зміни.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий                                                                         А.В.Гнатенко

Судді:                                                                                     В.Й.Косенко

                                                                                                М.І.Балюк

                                                                                                В.І.Гуменюк 

                                                                                                О.Ф.Волков