Рішення №428503

Справа №2-1241 /07

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

15 січня  2007року      Бердянський міськрайонний суд Запорізької області у складі: головуючого- судді: Пустовіт З.П. при секретарі - Гоноболіній О.І.,

розглянувши в попередньому судовому засіданні в залі суду в м. Бердянську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до територіальної громади м. Бердянська в особі Бердянської міської ради, ОСОБА_2 про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на частину домоволодіння в порядку спадкування за законом,

ВСТАНОВИВ:

Як видно з позовної заяви, ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер рідний син позивача ОСОБА_3, після смерті якого відкрилась спадщина на 1/2 частину домоволодіння АДРЕСА_1. Спадкоємцями першої черги за законом є позивач - мати померлого, та відповідач ОСОБА_1- син померлого. В листопаді 2006 року позивач у зв'язку із відчуженням частини домоволодіння звернулась до нотаріальної контори, де їй повідомили, що в теперішній час АДРЕСА_4 в інтересах свого сина-відповідача у справі, оформляє спадщину на 1/2 частину зазначеного домоволодіння. Крім цього, нотаріус пояснила, що у встановлений строк після смерті сина вона не звернулась до нотконтори із заявою про прийняття спадщини, тому запропонувала подати позов до суду для вирішення спірних питань щодо прийняття спадщини. Позивач вважає, що вона, згідно ст. 549 ЦК України (в редакції 1963 року) фактично вступила в управління і володіння спадковим майном, оскільки на момент смерті сина, згідно правових документів, домоволодіння АДРЕСА_1 належало їй с померлим сином в рівних частках - по 1/2 частині. Реально будинок не був поділений, вона разом із сином користувались ним спільно. З 1995 року син до своєї смерті проживав разом з нею в зазначеному будинку, вона за ним доглядала, займалась лікуванням, а потім і похованням. Після його смерті в усьому будинку зробила ремонт, перебудови та добудови, в тому числі і частки сина. Вказані факти підтверджуються її пропискою в цьому будинку, документами на оплату матеріалів та робіт, довідками вуличного комітету, технічною документацією на домоволодіння. Від своєї частки в спадщини позивач не відмовляється і просить визнати в судовому порядку за нею право власності на 1/4 частину цього будинку, встановивши факт прийняття нею спадщини.

У попередньому судовому засіданні   позивач та її представник адвокат ОСОБА_4 підтримали позовні вимоги в повному обсязі.

Відповідач ОСОБА_2 та його представник за заявою АДРЕСА_4 позов визнали повністю, не заперечували, щоб за позивачем було визнано право власності на 1/4 частину будинку в порядку спадкування за законом.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 ЦПК України.

Згідно з ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення учасників процесу, суд вважає позов обґрунтованим і підлягаючим задоволенню з наступних підстав:

ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер рідний син Позивача - ОСОБА_3, що підтверджується копією свідоцтва про смерть, копією свідоцтва про народження.

Згідно ч.1 ст. 61 ЦПК України обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню.

Враховуючи, що відповідач та його представник позов визнали в повному обсязі, не заперечували того факту, що позивач фактично вступила в управління і володіння спадковим майном, суд вважає можливим даний факт встановити.

Після смерті сина позивача відкрилась спадщина у вигляді 1/2 частини домоволодіння АДРЕСА_1, що підтверджується копією технічного паспорту на житловий будинок від 31.08.06р., довідкою Бердянського КПТІ від 03.10.2006р., копією свідоцтва про право власності від 13.09.1984 року, копією договорів дарування від 06.06.1987 року та від 06.10.1978 року .

Враховуючи, що позивач як мати померлого, відповідно до ст. 529 ЦК України ( в редакції 1963р.) є спадкоємцем першої черги за законом так само як відповідач - син померлого, фактично прийняла спадщину, суд вважає за можливе визнати за нею право власності на спадкове майно у вигляді 1/4 частини домоволодіння АДРЕСА_1.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 11, 61, 130, 174, 212-215 ЦПК України, ст.ст.529, 548, 549  ЦК України (в редакції 1963р.), суд

ВИРІШИВ:

Встановити факт прийняття ОСОБА_1 спадщини у вигляді 1/4 частини домоволодіння АДРЕСА_1, що залишилась після її сина ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року, та визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/4 частину зазначеного домоволодіння в порядку спадкування за законом.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Запорізької області через Бердянський міськрайонний суд.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути поднано протягом десяти днів після проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Бердянського                                       

міськрайонного суду                                                                        З.П. Пустовіт