Рішення №428579

У х в а л а

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

Колегія суддів  Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України у складі:

головуючого

Присяжнюк Т.І.,

суддів

Пекного С.Д., Федченка О.С.

розглянула в судовому засіданні у м. Києві 26 грудня 2006 року кримінальну справу за касаційною скаргою засудженого ОСОБА_1 на вирок Шепетівського районного суду Хмельницької області від 8 червня 2005 року, яким  засуджено:

ОСОБА_1,

ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, раніше не судимого,

–    за ч. 1 ст. 115 КК України на 12 років позбавлення волі.

Ухвалою апеляційного суду Хмельницької області від 31 серпня 2005 року вирок щодо ОСОБА_1 залишено без зміни. 

За вироком ОСОБА_1 визнано винним у тому, що він, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, ІНФОРМАЦІЯ_2 на території Шепетівського привокзального ринку у смт Шепетівці Хмельницької області, на грунті особистих неприязних стосунків, вчинив умисне вбивство ОСОБА_2.

У касаційній скарзі засуджений ОСОБА_1 просить переглянути судові рішення, мотивуючи тим, що його дії невірно кваліфіковані за ч. 1 ст. 115 КК України, оскільки у нього не було умислу на позбавлення життя потерпілого, від неправомірних дій якого він захищався. 

Заслухавши доповідача,  перевіривши матеріали справи та  доводи касаційної скарги, колегія суддів вважає, що підстав для призначення касаційної скарги до розгляду з повідомленням учасників процесу не вбачається.

Винність ОСОБА_1 у вчиненні злочину за обставин, викладених у вироку, доведена  зібраними  у  справі доказами,  у тому числі показаннями потерпілої  ОСОБА_3, свідків ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, а також даними протоколів огляду місця події, відтворення обстановки та обставин події злочину, даними висновку судово-медичної експертизи.

Злочинні дії ОСОБА_1 правильно кваліфіковані за ч. 1 ст. 115 КК України. 

Що стосується покарання, то воно призначене з урахуванням положень ст. 65 КК України та в межах санкції закону, за яким ОСОБА_1 визнано винним, і є необхідним та достатнім для його виправлення.

Підстав для призначення справи до касаційного розгляду з повідомленням учасників судового розгляду колегія суддів не вбачає.

Керуючись статтями 394-396 КПК України, колегія суддів

УХВАЛИЛА:

Відмовити в задоволенні касаційної скарги засудженого ОСОБА_1.

 СУДДІ:

Присяжнюк Т.І.                                 Пекний С.Д.                                 Федченко О.С.