Рішення №428632

У х в а л а

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах

 Верховного Суду України

у складі:

головуючого

Кармазіна Ю.М.,

суддів

Глоса Л.Ф., Кліменко М.Р.

розглянула у судовому засіданні у м. Києві 13 лютого 2007 року кримінальну справу за касаційною скаргою потерпілих ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 на судові рішення щодо ОСОБА_5 та ОСОБА_6.

Вироком Жовтневого районного суду м. Харкова від 30 червня 2005 року

ОСОБА_5,

ІНФОРМАЦІЯ_1,

уродженця с. Новгородське Тростянецького району Сумської області, жителя м. Харкова, раніше не судимого,

засуджено за ч. 3 ст. 142 КК України ( в ред. 1960р.) на 7 років позбавлення волі із конфіскацією майна, яке є його власністю.

ОСОБА_6,

ІНФОРМАЦІЯ_2,

уродженця с. Мурмаши Кольського району Мурманської області, жителя м. Харкова, раніше не судимого

засуджено за ч. 3 ст. 142 КК України ( в ред. 1960р.) на 8 років  позбавлення волі із конфіскацією майна, яке є його особистою власністю.

 Ухвалою Апеляційного суду Харківської області від 31 січня 2006 року вирок щодо засуджених змінено - їх дії перекваліфіковано із ч. 3     ст. 142 КК України   ( в ред. 1960р.)  на  ч. 3 ст. 187 КК України ( в ред. 2001 р.) та з застосуванням ст. 69 КК України призначено їм  покарання: ОСОБА_5 -  4 роки 6 місяців позбавлення волі із конфіскацією майна, яке є його власністю; ОСОБА_6 -  5 років позбавлення волі із конфіскацією майна, яке є його власністю.

Як визнав суд, 26 липня 2001 року близько 14 години ОСОБА_5 та ОСОБА_6 за попередньою змовою між собою на вчинення розбійного нападу з метою заволодіння майном  родини ОСОБА_3 (колишньої дружини ОСОБА_6), прийшли до місця її проживання АДРЕСА_1. В під'їзді будинку засуджені нанесли удари її батьку - ОСОБА_2, потім, відкривши  його ключами двері, проникли до квартири, де вчинили напад на ОСОБА_4(сестру колишньої дружини) та ОСОБА_1, зв'язавши їм руки й ноги.  

Близько 17 години до дому повернулися  ОСОБА_3 та її мати -  ОСОБА_1, і засуджені, діючи спільно, напали на них, застосовуючи насильство та погрожуючи застосуванням насильства, яке  є небезпечним для життя та здоров'я потерпілих, вимагали віддати їм гроші.

 Внаслідок цього засуджені заподіяли потерпілим ОСОБА_1, ОСОБА_4 легкі тілесні ушкодження без короткочасного розладу здоров'я, а ОСОБА_1- легкі тілесні ушкодження з короткочасним розладом здоров'я та заволоділи їх грішми на суму 4970 грн.

 У касаційній скарзі потерпілі просять ухвалу апеляційного суду скасувати у зв'язку з невідповідністю призначеного судом покарання ступеню тяжкості злочину та особі засуджених через м'якість.

Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи скарги, колегія суддів не знаходить підстав для її задоволення.

Висновки суду щодо доведеності винуватості ОСОБА_5 та ОСОБА_6. у вчиненні злочину, за який їх засуджено, ґрунтуються на перевірених у судовому засіданні доказах,  є правильними і у касаційній скарзі не оспорюються.

Доводи потерпілих про те, що засудженим призначено надмірно м'яке покарання, є безпідставними.

 

При призначенні покарання засудженим апеляційний суд урахував характер і ступінь тяжкості вчиненого злочину, дані про їх особу, конкретні обставини справи, взаємостосунки, що склалися між засудженим ОСОБА_6 та потерпілими, те що з часу вчинення злочину сплинув значний проміжок часу, роль кожного із засуджених у скоєному та відсутність по справі передбачених ст. 67 КК України обставин, які обтяжують покарання.

 

Призначене покарання є справедливим, необхідним і достатнім для виправлення засуджених та попередження нових злочинів. 

Істотних порушень норм КПК України на досудовому слідстві та при судовому розгляді справи не допущено.

 

 З урахуванням наведеного, колегія суддів не знаходить підстав для зміни чи скасування судових рішень щодо засуджених.

Не вбачаючи підстав для задоволення касаційної скарги, колегія суддів не знаходить підстав і для призначення справи до касаційного розгляду з викликом осіб, зазначених у ст. 384 КПК України.

Керуючись ст. 394 КПК України, колегія суддів

                                           у х в а л и л а:

у задоволенні касаційної скарги потерпілих ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4  відмовити.

                                                   Судді:

       Кармазін Ю.М.                    Кліменко М.Р.                     Глос Л.Ф.