Рішення №428633

У Х В А Л А

Іменем  України

26 січня 2007 року                                                                                   м. Київ

Колегія суддів Судової палати у цивільних справах

Верховного Суду України в складі:

головуючого               Берднік І.С.                

суддів:                          Данчука В.Г.,

                                      Косенка В.Й.,            

розглянувши у попередньому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України м. Красноармійську про стягнення одноразової допомоги,

в с т а н о в и л а:

         У вересні 2004 року ОСОБА_1 звернулася до суду з указаних позовом мотивуючи свої вимоги тим, що з 22 жовтня 1998 року вона перебуває в трудових відносинах з комунальним підприємством "Управління міського господарства" і працює ІНФОРМАЦІЯ_1.

         9 березня 2004 року під час пересування по кабінету підвернула ногу, внаслідок чого отримала травму ноги.

         Згідно висновку МСЕК від 5 липня 2004 року їй встановлено 25% втрати працездатності. Відповідач  визначив вину позивачки в розмірі 50% у зв'язку з цим нарахував і виплатив одноразову допомогу в сумі 5081 грн. 38 коп. Не погоджуючись із зменшенням страхової суми одноразової допомоги на 50 %, просила суд стягнути з відповідача невиплачену частину одноразової допомоги в сумі 5081 грн. 38 коп.

         Рішенням Красноармійського міськрайонного суду від 1 липня 2005 року, позов задоволено частково. Стягнуто з відповідача на користь ОСОБА_1 одноразову допомогу в розмірі 4573 грн. 37 коп., 150 грн.- витрат за проведення експертизи.

         Ухвалою апеляційного суду Донецької області від 19 вересня 2005 року вказане рішення частково змінено. Стягнуто з відповідача на користь ОСОБА_1 - 4573 грн. 23 коп..  В іншій частині рішення суду залишено без зміни.

В касаційній скарзі Відділення виконавчої функції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в с. Красноармійську  просить скасувати ухвалені рішення, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права та постановити нове рішення про відмову в задоволенні позову.

         Касаційна скарга не підлягає задоволенню.

         Згідно ст. 324 ЦПК України, підставами касаційного оскарження судового рішення може бути лише неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.

         Відповідно до вимог ст. 335 ЦПК України, суд касаційної інстанції не може встановлювати або (та) вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні суду чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність чи недостовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими.

         Рішення та ухвала апеляційного суду постановлені з дотриманням норм матеріального та процесуального права. Підстав для їх скасування немає.

Керуючись ст. 332, 345 ЦПК України, колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України

у х в а л и л а:

         Касаційну скаргу Відділення виконавчої функції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в с. Красноармійську відхилити.

         Рішення Красноармійського міськрайонного суду від 1 липня 2005 року та ухвалу апеляційного суду Донецької області від 19 вересня 2005 року залишити без зміни.

         Ухвала оскарженню не підлягає.   

         Головуючий                                                       І.С. Берднік

                           

Судді         :                                                         В.Г. Данчук

                                                                              В.Й. Косенко