Рішення №429849

Справа № 1-29/2007 року ВИРОК ІМ" ЯМ   УКРАЇНИ

10 січня 2007 року

Володарськ-Волинський районний суд Житомирської області

в складі: головуючого - судді Сульженка Л.П.

при секретарі:                              Малецькій М.О.

З участю     прокурора:               Беди К.Е.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт.Володарськ-Волинський справу по обвинуваченню ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Коростень, жителя   АДРЕСА_1, громадянина України, українця,   студента 2-го курсу ІНФОРМАЦІЯ_2, не одруженого, з незакінченою вищою освітою, не судимого,

за ст.263 ч.2 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

25 жовтня 2006 року, близько 16 години, мешканець міста Житомира ОСОБА_1, знаходився в смт.Нова-Борова Володарсько-Волинського району. На околиці даного селища поблизу АЗС ПП „ІНФОРМАЦІЯ_3", знайшов саморобний кастет, який являється холодною зброєю ударно-дробильної сили та привласнив його, таким чином незаконно придбавши зброю. Знайдену та незаконно придбану вищевказану холодну зброю, ОСОБА_1 став зберігати та носити в кишені свого одягу без передбаченого законом дозволу до 18 години цього ж дня, тобто до моменту виявлення та вилучення холодної зброї працівниками міліції.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину в інкримінованому злочині визнав повністю та пояснив, що дійсно 25.10.2006 року, близько 17 години, поблизу автозаправки, що розташована АДРЕСА_2, на клумбі він знайшов вилитий з свинцю предмет, схожий на кастет і вирішив забрати його собі, щоб потім роздивитись, а тому поклав в кишеню куртки. Цього ж дня, приблизно через годину, із-за конфлікту з продавцем магазину в центрі смт.Нова-Борова, його доставили до місцевого відділення міліції де в нього з кишені й був вилучений знайдений ним кастет. Про те, що знайдений ним кастет являється холодною зброєю він не знав.

Із протоколу огляду місця події одягу громадянина ОСОБА_1 видно, що з кишені його куртки був виявлений та вилучений свинцевий кастет (а.с.4).

Із висновку криміналістичної експертизи видно, що вилучений предмет належний  ОСОБА_1 являється кастетом та належить до холодної зброї ударно-дроблячої сили, який виготовлений кустарним способом (а.с. 13-17).

Із протоколу огляду речових доказів встановлено, що кастет належний ОСОБА_1 є предметом прямокутної форми, з металу свинцю, має чотири круглі отвори. (а.с.25)

Дії ОСОБА_1 суд кваліфікує за ст.263 ч.2 КК України, так як він вчинив умисні дії, які виразилися в носінні кастета без передбаченого законом дозволу.

При обранні виду і міри покарання, суд приймає до уваги, що ОСОБА_1 не судимий, по місцю проживання та навчання характеризується добре, що вину у вчиненому  злочині визнав повністю і щиро кається.

Враховуючи викладене, тяжкість злочину, особу винного та інші обставини справи, суд приходить до переконання, що ОСОБА_1 може бути виправлений без відбування покарання, а тому його необхідно призначити покарання у вигляді штрафу

Речовий доказ, який знаходиться на зберіганні у Вол.-Волинському РВ УМВС України: кастет - знищити.

Керуючись ст.ст.323, 324 КПК України, суд

ЗАСУДИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ст.263 ч.2КК України і призначити йому покарання у вигляді штрафу -510(п'ятсот десять) гривень на користь держави.

Запобіжний захід до набрання вироком законної сили у відношенні ОСОБА_1 залишити попередній - підписку про невиїзд з постійного місця проживання.

Речовий доказ: кастет, який знаходиться в кімнаті зберігання зброї у Володарсько-Волинському РВ УМВС України - знищити.

Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду протягом 15 діб з моменту проголошення вироку через Володарсько-Волинський районний суд.