Рішення №429888

Справа № 11а-1087 2006 р.                        Головуючий у 1 інстанції Солопов Ю.О.

Категорія ст, 115 ч.1 КК України               Доповідач Швіцький Е.Й.

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Іменем України

26   грудня   2006   р.   Судова  палата   у   кримінальних      справах   апеляційного   суду Кіровоградської області в-складі:

Головуючого - Бевза Ю.Л.

Суддів - Новіцького Е.Й., Коротченко В.В.

за участю прокурора - Голубенке Г.П. розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді кримінальну справу за апеляцією  засудженої ОСОБА_1  на вирок  Кіровського  районного  суду- м. Кіровограда від 9 листопада 2006 року, -

ВСТАНОВИЛА:

Цим вироком

ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1,  уродженку   м. Кіровограда, росіянку, громадянку України, не заміжню, не працюючу, не судиму, зареєстровану АДРЕСА_1, засуджено за ч.І ст. 15, ч.І ст. 115 КК України до 7 років позбавлення волі.

При постановленні вироку вирішено питання щодо речових доказів та стягнуто з засудженої 653 грн. 60 коп. на користь Кіровоградської обласної лікарні, витрат на лікування потерпілого.

Вказаним вироком ОСОБА_1 визнано винною та засуджено за те,. що 26.07.2006 року, приблизно о 13 годині вона, будучи в нетверезому стані, знаходячись в приміщенні домоволодіння, розташованого за адресою: АДРЕСА_2, в результаті виниклої сварки з гр. ОСОБА_2, у зв'язку із раптово виниклими неприязними відносинами, реалізуючі раптово виниклий злочинний намір, направлений на позбавлення життя ОСОБА_2, умисно завдала останньому удар ножем в область серця спричинивши тілесні ушкодження у вигляді покарання у 8-міжребірї, проникаючого у плевральну порожнину, поранення верхівки серця, тампонада серця, лівосторонній гемоторакс, постравматичний перикардит, які відносяться до тяжких тілесних ушкоджень, небезпечних для життя в момент заподіяння. Але намір на позбавлення життя ОСОБА_2 не довела до кінця, так як потерпілий був госпіталізований до Кіровоградської обласної лікарні, тобто з причин, які не залежали від її волі.

В апеляції засуджена ОСОБА_1 вказує на те, що у неї не було умислу на вбивство потерпілого, що вона знаходилась в стані сильного душевного хвилювання, яке виникло   внаслідок   протизаконних   дій   самого   потерпілого,   який   її   вдарив,   вона добровільно припинила свої дії і надала першу необхідну допомогу та їздила зі швидкою допомогою в лікарню. Судом не враховано, що потерпілий не має до неї претензій, та те, що у неї є син та хворі батьки потребуючі нагляду з її сторони, та і сам потерпілий потребує нагляду, котрий вона йому забезпечить знаходячись на волі. Просить змінити вирок суду першої інстанції, перекваліфікувати її дії на ст. ст. 123, 124 КК України, або застосувати до неї ст. 69 КК України.

Заслухавши доповідача, засуджену Каравайкіну підтримавши апеляцію, прокурора заперечуючого проти задоволення апеляції, вивчивши матеріали справи та обговоривши доводи апеляції, колегія суддів приходить до наступних висновків.

Як видно з матеріалів кримінальної справи, уся сукупність зібраних доказів була перевірена і проаналізована судом, що дало можливість суду дійти обгрунтованого висновку щодо доведеності вини ОСОБА_1 у вчиненні злочину за який її засуджено.

Кваліфікацію дій засудженої судова колегія визнає об'єктивною, і такою, що відповідає матеріалам справи.

Аналіз зібраних доказів спростовує твердження засудженої, що при скоєнні злочину вона знаходилась в стані сильного душевного хвилювання, або перевищила межі необхідної оборони, обороняючись від нападу потерпілого.

При призначенні покарання засудженій судом були враховані ступінь тяжкості скоєного злочину, обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання, особу винної і призначено мінімальне покарання, передбачене санкцією статті за якою її засуджено.

Враховуючи наведене, підстав для задоволення апеляції засудженої, скасування чи зміни вироку судова колегія не вбачає.

Керуючись ст. ст. 365, 366 КПК України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляцію засудженої ОСОБА_1 залишити без задоволення, а вирок Кіровського районного суду м. Кіровограда від 9 листопада 2006 року стосовно неї - залишити без змін.