Рішення №430165

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

    

     14 лютого 2007 року                                                                               м. Київ

Колегія суддів Судової палати у цивільних справах

                  Верховного Суду України в складі:

головуючого

Гнатенка А.В.,

суддів:

Барсукової В.М., Гуменюка В.І.,-

розглянувши у попередньому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до акціонерного товариства “Фосон”, третя особа - ОСОБА_2, про поновлення на роботі, за касаційними скаргами  ОСОБА_1 на ухвалу Золочівського районного суду від 13 січня 2004 року та ухвалу колегії суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Львівської області від 15 березня 2004 року; ухвалу Золочівського районного суду від 4 лютого 2005 року та ухвалу колегії суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Львівської області від 4 квітня 2005 року,

в с т а н о в и л а :

Рішенням Золочівського районного суду від 5 серпня 1999 року, залишеним без зміни ухвалою судової колегії в цивільних справах Львівського обласного суду від 4 жовтня 1999 року, в задоволенні позову відмовлено.

Позивач ОСОБА_1 у жовтні 2003 року подав до Верховного Суду України заяву про перегляд постановлених судових рішень у зв'язку з винятковими обставинами.  

Ухвалою судді Верховного Суду України від 23 грудня 2003 року  заяву ОСОБА_1 про перегляд постановлених судових рішень у зв'язку з винятковими обставинами разом зі справою повернуто до суду першої інстанції для вирішення питання про прийняття заяви.    

Ухвалою Золочівського районного суду від 13 січня 2004 року, залишеною без зміни ухвалою колегії судів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Львівської області від 15 березня 2004 року, у прийнятті зазначеної заяви відмовлено з тих підстав, що постановлені судові рішення в касаційному порядку Верховним Судом України не переглядалися, а тому не можуть бути переглянуті ним у зв'язку з винятковими обставинами.

Ухвалою судді Верховного Суду України від 20 грудня 2004 року справу разом із касаційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Золочівського районного суду від 5 серпня 1999 року та ухвалу судової колегії в цивільних справах Львівського обласного суду від 4 жовтня 1999 року; ухвалу Золочівського районного суду від 13 січня 2004 року та ухвалу колегії суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Львівської області від        15 березня 2004 року повернуто до місцевого суду для вирішення питання про прийняття цієї скарги в частині оскарження рішення Золочівського районного суду від 5 серпня 1999 року та ухвали судової колегії в цивільних справах Львівського обласного суду від 4 жовтня 1999 року.

Ухвалою Золочівського районного суду від 4 лютого 2005 року, залишеною без зміни ухвалою колегії судів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Львівської області від 4 квітня 2005 року, касаційну скаргу ОСОБА_1 у частині оскарження рішення Золочівського районного суду від 5 серпня 1999 року та ухвали судової колегії в цивільних справах Львівського обласного суду від 4 жовтня 1999 року залишено без розгляду в зв'язку з тим, що скаржником пропущено передбачений п. 5 Перехідних положень Закону України “Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України”         3-місячний строк касаційного оскарження вказаних рішень.  

ОСОБА_1 звернувся до Верховного Суду України із касаційними  скаргами, в яких просить скасувати ухвали суду першої інстанції від 13 січня 2004 року, 4 лютого 2005 року та апеляційної інстанції від 15 березня 2004 року, 4 квітня 2005 року й розглянути справу по суті, посилаючись на порушення судом норм процесуального права.

Касаційні скарги не підлягають задоволенню виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 2 ст. 324 ЦПК України підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.

Згідно з правилами ст. 335 ЦПК України суд касаційної інстанції перевіряє законність і обґрунтованість постановлених судових рішень в межах позовних вимог, заявлених у суді першої інстанції, та доводів касаційної скарги.

Оскільки доводи касаційних скарг не дають підстав для висновку, що при розгляді справи судом допущено порушення норм процесуального права, які передбачені ст. 342 ЦПК України як підстави для скасування ухвал, колегія суддів вважає за необхідне відхилити касаційні скарги.

Керуючись ст.ст. 332, 336, 342 ЦПК України, колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України,

 

у х в а л и л а :

Касаційні скарги ОСОБА_1 відхилити, а оскаржувані ухвали залишити без змін.

Ухвала оскарженню не підлягає.

  

Головуючий 

А.В. Гнатенко   

Судді:

В.М. Барсукова  

В.І. Гуменюк