Рішення №431740

Справа №2-15/07

Постанова іменем України

    12 січня 2007 року

Суддя Новоукраїнського районного суду Кіровоградської області А.В. Загреба,

при секретарі..................................................... І.В. Лозовій,

за участю прокурора........................................ В.В. Пахомова

за участю адвоката............................................ ОСОБА_1       

розглянувши у відкритому судовому засіданні подання слідчого СВ Новоукраїнського РВ УМВС України в Кіровоградській області Спусканюка О.Ю. про обрання міри запобіжного заходу у вигляді - взяття під варту відносно гр. ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Глодоси. Новоукраїнського району, Кіровоградської області, українця, громадянина України, освіта середня спеціальна, непрацюючого, одружений, раніше судимого у 1976 році Новоукраїнським районним судом Кіровоградської області за ст. 222, 206 КК України (у редакції КК України 1960 року), 20.01.2006 року Новоукраїнським районним судом Кіровоградської області, за ч. 2 ст.310 КК України, до 3-х років позбавлення волі, з іспитовим терміном на один рік, проживаючого по АДРЕСА_1, -

Встановив:

Слідчий СВ Новоукраїнського РВ УМВС України в Кіровоградській області Спусканюк О.Ю., звернувся до суду з поданням про обрання міри запобіжного заходу - у вигляді взяття під варту відносно підозрюваного за ч. 2 ст. 121 КК України -ОСОБА_2.

В ході розслідування кримінальної справи, встановлено, що 31.12.2006 року у водоймищі, що розташоване в с. Глодоси, Новоукраїнського району, Кіровоградської області з чисельними тілесними ушкодженнями, виявлено труп гр. ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2. Також встановлено, що 30.12.2006 року близько 20 год. 05 хв. ОСОБА_3 будучи в стані алкогольного сп'яніння, перебуваючи на проїжджій частині біля домоволодіння гр. ОСОБА_2 що розташоване по АДРЕСА_1, під час сварки з ОСОБА_2 отримав від нього тілесні ушкодження у вигляді закритої черепно-мозкової травми з ушибом мозку, множених переломів ребер з ушкодженням легень, розриву печінки, внутрішньої кровотечі внаслідок яких наступила смерть останнього.

03.01.2007 року в порядку ст. 115 КПК України ОСОБА_2 був затриманий.

06.01.2007 року постановою Новоукраїнського районного суду Кіровоградської області строк затримання ОСОБА_2 продовжено до 10 діб.

Прокурор підтримав подання в повному об'ємі.

Захисник підозрюваного ОСОБА_2 заперечує проти задоволення подання та вказує, що слідство помиляється у підозрі підзахисного у вчиненні даного злочину, не маючи достатніх доказів на підтвердження вини підзахисного. Крім того подання не обґрунтоване,  а тому  просить встановити  на час досудового слідства по справі запобіжний захід не пов'язаний з триманням під вартою у вигляді підписки про невиїзд.

ОСОБА_2 заперечує проти обрання йому міри запобіжного заходу у вигляді взяття під варту, вказуючи на те, що його необгрунтовано підозрюють у вчиненому злочині, а тому просить звільнити його з-під варти.

Заслухавши думку прокурора та захисника, допитавши підозрюваного ОСОБА_2, вивчивши матеріали справи, вважаю, що подання підлягає задоволенню з наступних підстав.

ОСОБА_2 підозрюється у скоєні злочину, який відноситься до категорії тяжких. Раніше неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності, на шлях виправлення не став, та під час іспитового строку скоїв новий злочин. За місцем проживання характеризується посередньо. Не працюючий, на утриманні нікого не має.

Враховуючи викладене, приходжу до висновку, що є підстави вважати, що перебуваючи на волі, ОСОБА_2 може продовжувати злочинну діяльність, ухилятися від слідства та суду, перешкоджати встановленню істини по справі.

Керуючись ст.ст. 148-150, 155, 165,165-1,165-2 КПК України, -

Постановив:

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 обрати міру запобіжного заходу у вигляді взяття під варту строком на 2 місяці. Строк рахувати з 03.01.2007 року по 03.03.2007 року.

Виконання постанови покласти на Новоукраїнський РВ УМВС України в Кіровоградській області.

На постанову може бути подана апеляція до апеляційного суду Кіровоградської

області протягом 3-ох діб з дня її винесення.