Рішення №431754

Справа №2-71 2007 p.

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ      УКРАЇНИ

11 січня 2007 року     Богородчанський районний суд Івано-Франківської області

в складі головуючого-судді:   Битківського Л.М.

з участю секретаря                      Надраги Л.Я.

розглянувши у попередньому судовому засіданні в смт. Богородчани цивільну справу за

позовом   ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зміну

розміру аліментів, -

встановив:

ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до відповідача про зміну розміру аліментів на утримання двох неповнолітніх дітей - сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина ОСОБА_4 - ІНФОРМАЦІЯ_2. Позовні вимоги мотивує тим, що шлюбні відносини між сторонами припинено. За постановою Богородчанського районного суду від 23 червня 1994 року відповідач сплачує на утримання дітей аліменти в розмірі 17 грн. щомісячно. Однак, зазначений розмір аліментів на даний час не забезпечує можливість належного утримання дітей зі сторони відповідача. Законодавством в даний час встановлено значно вищий розмір аліментів, ніж був присуджений раніше. Просить змінити рішення суду та стягувати в користь позивача на утримання двох неповнолітніх дітей аліменти в розмірі 1/3 частини від заробітку.

В судове засідання позивачка не з'явилась, просила суд слухати справу у її відсутності.

Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги визнав, погодився на запропонований розмір аліментів.

Суд, заслухавши пояснення відповідача, дослідивши письмові матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.

В судовому засіданні встановлено, що постановою Богородчанського районного суду Івано-Франківської області від 23 червня 1994 року з відповідача постановлено стягувати аліменти в користь позивачки на утримання двох неповнолітніх дітей в розмірі одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

У відповідності до ст. 192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення стану здоров'я когось із них.

Законом України від 22.09.2005 року внесено зміни до Сімейного кодексу України, зокрема до ч.2 ст. 182 СК України, згідно якої мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Виходячи з наведеного, з'ясувавши дійсні обставини справи, суд прийшов до висновку, що розмір аліментів, що стягується в користь позивачки на утримання двох неповнолітніх дітей слід змінити і стягувати в її користь 1/3 частку від заробітку ОСОБА_2, але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно.

На підставі наведеного, ст.ст. 182, 183, 192 Сімейного кодексу України, керуючись ст.ст. 214-215 ЦПК України, суд, -

вирішив:

Позов задовольнити. Змінити розмір аліментів визначений за постановою Богородчанського районного суду Івано-Франківської області від 23.06.1994 року. Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 в користьОСОБА_1 на утримання неповнолітніх дітей ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1

,  ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 аліменти в розмірі 1/3 частки від всіх видів його заробітку, але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно до досягнення повноліття старшим сином.

Стягнути з ОСОБА_2 в користь держави 51 грн. державного мита та 7 грн. 50 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи.

Відкликати виконавчий лист, виданий на виконання постанови Богородчанського районного суду про стягнення аліментів, від 23 червня 1994 року.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Івано-Франківської області через суд першої інстанції шляхом подання в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.

Головуючий