Рішення №431765

Справа №1-28/07

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 січня 2007 року

Новоукраїнський районний суд Кіровоградської області в складі : головуючого - Карпенко О. Л. при секретарі - Пономаренко Р. В. за участю прокурора - Рубля О. С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Новоукраїнка справу про обвинуваченння ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, уроженця та мешканця АДРЕСА_1, освіта професійно -технічна, неодруженого, утриманців не має, раніше несудимого, у скоєні злочину передбаченого ст. 309 ч. 1 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

У вересні місяці 2006 року, точну дату не встановлено, на занедбаній земельній ділянці поблизу с. Рівне Новоукраїнського р-ну Кіровоградської області, біля автодороги Рівне - Кропивницьке підсудний ОСОБА_1, діючи умисно з метою незаконного придбання наркотичних засобів та подальшого їх особистого вживання, без мети збуту, назбирав частини дикорослих рослин коноплі з двох кущів та близько 15 голівок маку снотворного, які приніс до себе додому та зберігав у себе в домоволодінні по АДРЕСА_1. З метою особистого вживання з голівок маку снотворного, шляхом екстракції, підсудний ОСОБА_1 виготовив концетрат макової соломи (опій екстракційний), який також зберігав у господарському приміщенні свого домоволодіння. 24 жовтня 2006 року під час огляду працівниками міліції домоволодіння підсудного ОСОБА_1, проведеного з його дозволу, було виявлено та вилучено з житлового будинку канабіс (маріхуану) вага якою в перерахунку на суху речовину становить 23,97 гр., а в господарському приміщенні було виявлено і вилучено три пластикові пляшки ємкістю 0,5 л кожна частково заповнені особливо небезпечним наркотичним засобом опієм екстракційним маса якого в перерахунку на суху речовину становить 0,162 гр., 0,09 гр. і 0,113 гр. відповідно, а встього 0,365 гр.

В судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 визнав себе винним повністю і дав показання про те, що у вересні 2006 року біля автодороги Рівне - Кропивницьке він виявив рослини коноплі та маку. Так, як він раніше вживав наркотичні засоби, тому зірвав два кущі конопель і близько 15 голівок маку маючи на на меті його зберігання і виготовлення опію для особистого вживання. Зібрані рослини приніс додому, подрібнив, висушив, зберігав. Маріхуану він вживав шляхом паління, а з маку виготовиви опій і вживав шляхом інєкцій. Він мав намір і в подальшому зберігати наркотичні засоби для власних потреб, але 24 жовтня 2006 року працівники міліції вилучили їх.

За згодою учасників розгляду справи, на підставі ст. 299 КПК України, інші докази стосовно обставин справи, які ніким не оспорюються, не досліджувалися.

Суд вважає, що органами досудового слідства дії підсудного ОСОБА_1 за ст. 309 ч. 1 КК України кваліфіковано вірно оскільки він вчинив незаконне придбання , виготовлення та зберігання наркотичних засобів без мети їх збуту.

Призначаючи підсудному ОСОБА_1 покарання необхідне і достатнє для її виправлення і попередження скоєння нею нових злочинів, суд враховує:

· Ступінь тяжкості вчиненого злочину - скоєно злочин середньої тяжкості;

· Особу винного - підсудний раніше не судимий, до адміністративної відповідальності не притягувався, за місцем проживання характерезується посередньо, працючий, за місцем проботи характеризується позитивно, фізично здоровий, але страждає на наркоманію опійну;

· Обставини, що пом"якшують покарання - щире каяття;

· Обставини, які обтяжують покарання - відсутні.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що підсудному необхідно обрати покарання у обмеження волі на певний строк, але враховуючи, що підсудним злочин скоєно вперше, раніше правопорушень він не скоював, характеризується вцілому позитивно, має молодий вік, тому суд вважає за можливе звільнити його від відбуття покарання з випробовуванням і покладенням додаткових обов"язків передбачених ст. 76 КК України.

Керуючись ст. 323,324 КПК України, суд, -

ПРИСУДИВ:

ОСОБА_1 визнати винним і призначити йому покарання за ст. 309 ч. 1 КК України у вигляді двох років обмеження волі.

В силу ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбуття покарання з випробовуванням, встановивши іспитовий строк тривалістю один рік і в силу ст. 76 КК України покласти на нього додатковий обов"язок повідомляти органи кримінально - виконавчої системи про зміну місця проживання та місця роботи, пройти курс лікування від наркоманії.

До набрання вироком законної сили запобіжний захід, підписку про невиїзд, обраний відносно ОСОБА_1 залишити без змін.

Речові докази по справі, які знаходяться в камері речових доказів НДЕКЦ УМВС в Кіровоградській області (а.с. 25) - знищити.

Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Кіровоградської області через Новоукраїнський районний суд протягом п''ятнадцяти діб з моменту його проголошення.