Рішення №431795

Справа №2-792007

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ       УКРАЇНИ

про задоволення позову про встановлення факту володіння фізичною особою будинком на праві власності і визнання права

власності на будинок в порядку спадкування в зв'язку з

визнанням його на попередньому судовому засіданні

22  січня 2007 року                                                    смт. Чорнобай

Чорнобаївський районний суд Черкаської області в складі:

головуючого - судді    Соломки І.А.,

при секретарі                Нікітенко В.Г.,

з участю позивачки ОСОБА_1, третьої особи : ОСОБА_2, розглянувши на  попередньому судовому засіданні в смт. Чорнобай цивільну справу за позовом   ОСОБА_1 до   Іркліївської   сільської ради про встановлення факту володіння фізичною особою будинком на праві власності і визнання права власності на будинок в порядку спадкування, -

Встановив: Позивачка звернулася до суду з даним позовом, посилаючись на те, що   ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її   чоловік ОСОБА_3, після  смерті якого  відкрилася спадщина на будинок з надвірними спорудами АДРЕСА_1, єдиною спадкоємицею за законом, яка прийняла спадщину після його смерті, є позивачка.

Мотивуючи тим, що вона не може оформити свої  спадкові права на будинок  через відсутність правовстановлюючих документів на нього, позивачка просила суд встановити факт володіння  ОСОБА_3   з 1972   року і по час  його  смерті будинком з надвірними спорудами АДРЕСА_1  на праві власності і визнати за нею право власності на вказаний будинок з надвірними спорудами   в порядку спадкування за законом.

Відповідач позов визнав, про що надав суду письмову заяву, просив справу розглянути за відсутності його представника.

Третя особа : ОСОБА_2 проти задоволення позову не заперечує. Треті особи ОСОБА_4 та ОСОБА_5 в судове засідання не з"явилися, хоча повідомлені належним чином про час та місце розгляду справи.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні відповідачем позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж кодексу. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Судом встановлені слідуючі обставини справи та належні їм правовідносини. Позивачка прийняла спадщину після смерті чоловіка ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, оскільки постійно проживала з ним на час його смерті в спадковому будинку і продовжує проживати в ньому протягом 6 місяців після його смерті, що підтверджується довідкою Іркліївської сільської ради НОМЕР_1.

ОСОБА_3   в 1972   році збудував    будинок вАДРЕСА_1, пізніше ним були добудовані надвірні споруди, проживав  в ньому, володів ним на праві власності по день своєї смерті -   ІНФОРМАЦІЯ_1 (свідоцтво про смерть НОМЕР_2), що стверджується довідками Іркліївської сільської ради  НОМЕР_3, НОМЕР_4.

Правовстановлюючий документ на ім» я померлого на вказаний будинок відсутній. Позивачка   являється   спадкоємицею  за законом всього спадкового майна  після смерті    ОСОБА_3,  що стверджується  свідоцтвом про смерть ОСОБА_3, паспортом позивачки, свідоцтвом про одруження позивачки, технічним паспортом на будинок, довідками Іркліївської сільської ради ІНФОРМАЦІЯ_2.

Інші  спадкоємці за законом - діти позивачки спадщину не прийняли, на неї не претендують.

Суд вважає встановленим факт володіння громадянином ОСОБА_3 домоволодінням АДРЕСА_1, на праві повного господарчого відання, починаючи з 1972 року до ІНФОРМАЦІЯ_1 , тобто до дня його смерті, що вважається судом як набуте правомірно право власності на жилий будинок та надвірні споруди.

Незаконність набуття прав власності на жилий будинок та надвірні споруди не встановлена судом, а тому положення щодо захисту права власності на дане будинковолодіння поширюється і на гр. ОСОБА_3.

Встановлений судом факт являється підставою для визнання права власності на спірне будинковолодіння в порядку спадкування за позивачкою ОСОБА_1, як спадкоємицею за законом після смерті чоловіка, яка прийняла спадщину.

Таким чином, визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

Керуючись, ст.ст. 1261,1270,1272,1268   ЦК України , ст. ст. 130,174, 256 ЦПК України, суд, -

Вирішив:

Позов  ОСОБА_1    задовольнити.

Встановити факт володіння  ОСОБА_3, померлим    ІНФОРМАЦІЯ_1, на праві власності будинком АДРЕСА_1, в період з 1972 року і по час його  смерті.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, право власності  в порядку спадкування за законом   на будинок з надвірними спорудами АДРЕСА_1, інвентарною вартістю    157077  грн., що належав її померлому ІНФОРМАЦІЯ_1 чоловікові ОСОБА_3.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Черкаського апеляційного суду через райсуд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього потягом 20 днів апеляційної скарги,   або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом 20 днів, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Суддя

І.А.Соломка