Рішення №431825

Справа № 2-63/07

РІШЕННЯ

ІМ'ЯМ УКРАЇНИ

           17 січня 2007 рову Новоукраїнський районний суд Кіровоградської області в складі:

головуючого                                                   А.В.Загреба

при секретарі                                                І.В.Лозова

розглянувши у попередньому судовому засідання в м.Новоукраїнка справу за позовом ОСОБА_1 до Іванівської сільської ради з участю зацікавленої особи Новоукраїнська Нотаріальна контора про надання додаткового строку для прийняття спадщини,

ВСТАНОВИВ:

Заявниця звернулася з позовом до суду до відповідача про продовження строку для прийняття спадщини , посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її рідний батько ОСОБА_2. ОСОБА_2 як спадкодавець не зробив свого розпорядження за життя щодо його майна,А тому заповіт від його імені не був складений Земельна ділянка належала йому на праві власності і знаходиться на території Іванівської сільської ради Новоукраїнського району. В установлений законом шестимісячний строк позивачка не звернулася з заявою про видачу свідоцтва на право спадщини до нотаріальної контори так як проживає в М.Чернівцях та за відсутністю коштів,тому не може в даяний час оформити спадкове майно. Так як в адміністративному порядку неможливо оформити спадщину, тому просить суд надати додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини.

Представник позивача у попереднє судове засідання з'явився , свої вимоги підтримує повністю.

Представник відповідача у попереднє судове засідання з'явився ,позовні вимоги визнає.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.       

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов обгрунтований і підлягає задоволенню, оскільки в попередньому судовому засіданні встановлено, що після смерті батька ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_2. ОСОБА_2 як спадкодавець не зробив свого розпорядження за життя щодо його майна, А тому заповіт від його імені не був складений Земельна ділянка належала йому на праві власності і знаходиться на території Іванівської сільської ради Новоукраїнського району. В установлений законом шестимісячний строк позивачка не звернулася з заявою про видачу свідоцтва на право спадщини до нотаріальної контори так як проживає в М.Чернівцях та за відсутністю коштів,тому не може в данний час оформити спадкове майно.

Відповідно до ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Відповідно до ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Приймаючи до уваги викладене суд вважає поважними причини пропуску позивачкою строку прийняття спадщини, а тому вважає можливим визначити їй додатковий строк у три місяці для подання заяви про прийняття спадщини.

Керуючись ст.ст.213,215 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

ОСОБА_1 задовольнити повністю.

Надати ОСОБА_1 додатковий строк терміном два місяці для подачі заяви про прийняття спадщини після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 після набрання рішенням законної сили, тобто до 28 березня 2007 року.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Кіровоградської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, подачею копій до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.