Рішення №431878

Справа № 2а-43/2007

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 січня 2007 року                                   Бориспільський міськрайонний суд Київської області в складі:

головуючого судді                                   Мартинов Є.О.

при секретарі                                           Ницька Н.В.

розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Борисполі адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Бориспільської районної державної адміністрації про видачу розпорядження щодо видачі державного акту на земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства в розмірі 0,15 га,

встановив:

Позивачка звернулась в суд з адміністративним позовом, в якому просить зобов'язати Бориспільську районну державну адміністрацію Київської області видати розпорядження щодо видачі їй, як працівнику соціальної сфери Щасливської сільської ради, держаного акта на земельну ділянку, для ведення особистого селянського господарства, в розмірі 0,15 га., посилаючись на те, що на підставі Закону України "Про охорону здоров'я", Закону України «Про освіту», Земельного кодексу України та Указу Президента України від 12 квітня 2000 року №584 «Про забезпечення економічних інтересів і соціального захисту працівників сфери села та вирішення окремих питань, що виникли в процесі проведення земельної реформи», як працівник соціальної сфери села, він отримав гарантоване законом право на забезпечення земельною ділянкою із земель запасу та резервного фонду, для ведення особистого селянського господарства та право на безоплатну приватизацію земельної ділянки, З метою реалізації свого права на земельну ділянку, позивачка звернулась до Щасливської сільської ради з відповідною заявою про виділення їй земельної ділянки для ведення особистого господарства. 19 жовтня 2000 року виконком Щасливської сільської ради виніс рішення НОМЕР_1 про виділення, із земель резервного фонду сільської ради, земельної ділянки в розмірі 0,15 га., а позивачка отримала дозвіл Бориспільської районної державної адміністрації Київської області на розробку проекту відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства. ТОВ "Оберіг" було розроблено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, який погоджений з відповідними органами та проведено державну землевпорядну експертизу проекту, за якою визнано що проект відповідає вимогам чинного законодавства, діючим нормативно-правовим актам і є достатнім для виготовлення державного акту на землю.

Позивачка до суду не з'явилась, надала до суду заяву, в якій позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить слухати справу в її відсутність.

Відповідач Бориспільська районна державна адміністрація до суду не з'явився, надавши до суду заяву, в якій просить слухати справу у відсутності їх представника та покладається на думку суду.

Суд, дослідивши матеріали справи, знаходить, що позов підлягає задоволенню.

Як вбачається з матеріалів справи, виконком Щасливської сільської ради, 19.10.2000 року виніс рішення НОМЕР_1 про виділення позивачу, із земель резервного фонду сільської ради, земельної ділянки в розмірі 0,15 га. В порядку, передбаченому ст. 118 Земельного кодексу України, позивачка отримала дозвіл Бориспільської районної державної адміністрації Київської області на розробку проекту відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства.

На замовлення позивачки ТОВ „Оберіг" було розроблено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Проект в установленому порядку погоджений Бориспільським районним відділом земельних ресурсів, Бориспільською районною санітарно-епідеміологічною станцією, Бориспільсько-Баришівською екологічною регіональною інспекцією та Відділом містобудування та архітектури Бориспільської районної державної адміністрації.

Київським обласним головним управленням земельних ресурсів проведено державну землевпорядну експертизу проекту, проект визнаний таким, що відповідає вимогам чинного законодавства, діючим нормативно-правовим актам і є достатнім для виготовлення державного акту на землю.

Частиною 10 ст. 118 Земельного кодексу України встановлено, що відповідач у місячний термін зобов'язаний розглянути проект відведення та прийняти рішення про передачу земельної ділянки у власність.

Відповідачем порушено встановлений термін розгляду проекту відведення та прийняття рішення про видачу розпорядження щодо видачі державного акту на земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства, оскільки з серпня 2004 року таке рішення не прийняте.

Відповідно до ст. 321 ЦК України право власності є непорушним, ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

Таким чином, суд знаходить, що позов ОСОБА_1 до Бориспільської районної державної адміністрації є обгрунтованим та підлягає задоволенню, оскільки Бориспільська районна державна адміністрація Київської області не видала розпорядження про передачу позивачці, працівнику соціальної сфери Щасливської сільської ради державного акту на землю, розміром 0.15 га для ведення особистого селянського господарства.

На підставі ст. 14 Конституції України, п.1 ч.1 Указу Президента України від 12 квітня 2000 року №584 «Про забезпечення економічних інтересів і соціального захисту працівників сфери села та вирішення окремих питань, що виникли в процесі проведення земельної реформи», ст.ст. 25, 118, п.г ч.З ст. 152,ч.2 ст. 158 ЗК України, керуючись ст. ст. 7,18.70,159-163 КАС України суд ,-

постановив:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Бориспільської районної державної адміністрації про видачу державного акту на земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства в розмірі 0,15 га. - задовольнити.

Зобов'язати Бориспільську районну державну адміністрацію Київської області видати розпорядження щодо видачі ОСОБА_1, як працівнику соціальної сфери Щасливської сільської ради, держаного акту на земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства в розмірі 0,15 га.

Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом 10-ти днів з дня проголошення постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Апеляційного суду Київської області через Бориспільський міськрайонний суд.