Рішення №431893

Справа № 1-54/07                                                                                                                Копія

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

11 січня 2007 року                                                                                                               м. Полтава

Суддя Ленінського районного суду м. Полтави Кононенко С.Д. при секретарях Зозулі М.М., Храмовій І.Ю., за участю прокурора - Серга C.M., підсудної ОСОБА_1, у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду розглянувши матеріали кримінальної справи по обвинуваченню:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українки, громадянки України, з середньою освітою, не заміжньої, працюючої в Центрі охорони та досліджень пам'яток  археології Управління культури  Полтавської  ОДА  на посаді  ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1, раніше не судимої, в скоєні злочину передбаченого ч.1 ст. 309 КК України , -

ВСТАНОВИВ :

ОСОБА_1 обвинувачується в тому, що вона 10 жовтня 2006 року, в середині дня, на Центральному ринку м. Полтави у невстановленої особи придбала для власного вживання, медичний шприц з наркотичним засобом - опієм ацетильованим, де згідно висновку експерта вага сухого залишку становить 0,15 грама, після чого зазначений наркотичний засіб перевезла громадським транспортом на залізничний вокзал станції Полтава-Південна, де вона і була затримана працівниками міліції, які вилучили у неї вказаний медичний шприц із наркотичним засобом.

В судовому засіданні підсудна ОСОБА_1 свою вину визнала повністю та пояснила, що вона дійсно 10 жовтня 2006 року, на Центральному ринку м. Полтави у невідомого їй чоловіка придбала для власного вживання, медичний шприц з наркотичним засобом - опієм ацетильованим. Цей наркотичний засіб вона перевезла тролейбусом на залізничний вокзал станції Полтава-Південна. Через деякий працівники міліції її затримали за розпиття спиртних напоїв і при її особистому огляді на який вона дала згоду, працівниками міліції, у неї було вилучено медичний шприц із наркотичним засобом.

Крім повного визнання підсудної своєї вини у скоєнні злочину передбаченого ч.1 ст. 309 КК України, її вина у злочині підтверджується:

· протоколом особистого огляду ОСОБА_1 від 10.10.2006 року, згідно якого у підсудної при її особистому огляді було вилучено шприц об'ємом 2 мілілітра з рідкою речовиною коричневого кольору (а.с. 4);

· висновком експерта № 1797 від 16.10.2006 року, згідно якого вилучена у ОСОБА_1 речовина є особливо-небезпечним наркотичним засобом - опієм ацетильованим, з вагою сухого залишку 0,15 грама (а.с. 17-19);

іншими матеріалами справи в їх сукупності.

Згідно довідки Полтавського обласного наркологічного диспансеру ОСОБА_1 проходить курс амбулаторного лікування від залежності до опіїдів.

Згідно ст. 309 ч.4, особа, яка добровільно звернулася до лікувального закладу і розпочала лікування від наркоманії, звільняється від кримінальної відповідальності за дії передбачені ч.1 ст. 309 КК України.

Вислухавши думку прокурора, підсудної, яка заявила клопотання про звільнення її від кримінальної відповідальності, дослідивши матеріали справи суд вважає, що ОСОБА_1 підлягає звільненню від кримінальної відповідальності, а справа підлягає закриттю на підставі ст. 309 ч.4 КК України.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 44, 48, ч.4 ст.309 КК України, -

ПОСТАНОВИВ :

Звільнити ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності за вчинення злочину передбаченого ч.1 ст. 309 КК України.

Кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_1 в скоєнні злочину передбаченого ч.1 ст. 309 КК України провадженням закрити.

Міру запобіжного заходу - підписку про невиїзд - скасувати.

Речові докази по справі - знищити.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Полтавської області протягом 7 діб з дня її винесення.