Рішення №431957

Справа  № 2-392/2007р. РІШЕННЯ ІМЕНЕМ       УКРАЇНИ

"19" січня 2007 року

Бориспільській міськрайонний  суд Київської області в  складі:

головуючого судді                                Криворучко І.В.

при секретарі                                        Бердник О.І.

розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду справу за позовом ОСОБА_1 до Рогозівської            сільської ради, про встановлення додаткового строку

для прийняття спадщини,

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшла зазначена позовна заява, обґрунтовуючи яку позивачка зазначає, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її сестра ОСОБА_2. Після її смерті відкрилась спадщина, що складається: з земельної частки (паю) розміром 4,2га, розташованої на території Рогозівської сільської ради, Бориспільського району, Київської області.

Все своє майно померла ОСОБА_2 своїм заповітом заповіла їй, на момент смерті заповіт скасований або змінений не був.

Вона в установлений законом шестимісячний термін до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини своєчасно не звернулась, оскільки, весь вона тяжко хворіла і потребувала постільного режиму. В зв"язку з цим вона і пропустила строк подання нею до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини.

Тому вважає вищезазначену причину поважною, і просить визначити її додатковий строк, достатній для прийняття нею спадщини.

Сторони в судове засіданні не з"явились, але від них надійшли заяви де вони позов визнають, підтримують і просять справу слухати у їх відсутність. На підставі цього суд приходить до висновку про заочний розгляд справи.

Суд, дослідив, оцінив та проаналізував всі зібрані по справі докази у їх сукупності, дійшов висновку, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню, з наступних підстав. Дійсно ІНФОРМАЦІЯ_1 померла сестра позивачки ОСОБА_2, після її смерті відкрилась спадщина, своїм заповітом померла заповіла все своє майно позивачці.

Згідно до вимог ст.1272 ЦК України, суд може визначити спадкоємцю, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, додатковий строк, достатній для подання нею заяви про прийняття спадщини.

Тому, враховуючи, що позивачка у встановлений законодавством строк звернутись до нотаріальної контори не змогла з поважної причини, тому її можливо визначити додатковий строк для прийняття спадщини у 3 місяці, який суд вважає достатнім для подання нею заяви про прийняття спадщини.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 1270,1272,1258,1261 ЦК України, ст. ст. 10,60,210,212,213,224 ЦПК України , -

ВИРІШИВ:

Визначити ОСОБА_1 додатковий трьохмісячний строк після вступу рішення в законну силу, для подання нею до Бориспільської районної державної нотаріальної контори, Київської області заяви про прийняття спадщини, що відкрилась після смерті її сестри ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано до Бориспільського міськрайонгого суду Київської області протягом десяти днів з дня отримання його копії

Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана до Апеляційного суду Київської області через Бориспільський міськрайсуд Київської області протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга на рішення суду може бути подана

протягом 20 (двадцяти) днів після подачі заяви про апеляційне оскарження рішення

Суддя:                                                                              І.В.Криворучко