Рішення №432002

Копія

Справа №2-110/07

РІШЕННЯ Іменем України

17 січня 2007 року Ленінський районний суд м. Полтави в складі:

головуючого судді      -     Новака Ю.Д.,

при секретарі                  -    Мотієнко О.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в місті Полтаві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ВАТ «Полтавський хлібокомбінат», третя особа по справі ОСОБА_2 про стягнення матеріальної та моральної шкоди завданої внаслідок ДТП, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ВАТ «Полтавський хлібокомбінат», третя особа по справі ОСОБА_2 про стягнення матеріальної та моральної шкоди завданої внаслідок ДТП посилаючись на те, що 29.05.2006 року на вул. Чураївни в м. Полтаві сталася дорожньо - транспортна пригода за участю автомобіля ГАЗ - 3302, д.н.з. НОМЕР_1, який знаходиться на балансі ВАТ «Полтавський хлібокомбінат», під керуванням ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2, який грубо порушив правила дорожнього руху, за що на нього за невиконання вимог п.п. 1.3, 1.4, 2.10 ПДР було складено адміністративний протокол. В результаті ДТП, автомобілю, який належить йому на праві власності, а саме автомобілю Фольксваген - Транспортер, д.н.з. НОМЕР_2, була спричинена матеріальна шкода. Це також стало причиною його хвилювання та страждань, що завдало йому істотної моральної шкоди. На всі його звернення до відповідача щодо добровільного погашення заборгованості вони не відповідали. Просив даний позов задовольнити та стягти завдану йому ДТП шкоду в сумі 2290 грн. матеріальної шкоди та 3000 грн. моральної шкоди, а всього 5290 грн.

В судовому засіданні позивач позов підтримав повністю та просив його задоволити.

Представник відповідача позов не визнав та просив відмовити в його задоволенні.

Третя особа по справі позов не визнала та просила відмовити в його задоволенні.

За таких обставин суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи та оцінивши їх в сукупності приходить до висновку, що позов підлягає до часткового задоволення зі слідуючих підстав.

Відповідно до копії технічного паспорту, що міститься в матеріалах справи, автомобіль Фольксваген Транспортер належить ОСОБА_1.

Судом встановлено, що згідно копії листа заступника начальника ВДАІ УМВС України в Полтавській області від 23.06.2006 року за вих. № 11/13-463 29.05.2006 року на вулиці Чураївни в м. Полтаві сталася дорожньо - транспортна пригода за участю автомобіля ГАЗ -3302, д.н.з. НОМЕР_1, що належить ВАТ «Полтавський хлібокомбінат», юридична адреса: м. Полтава, вул. Комарова, 10-а, під керуванням ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2, що мешкає АДРЕСА_1 та автомобіля Фольксваген - Транспортер, д.н.з. НОМЕР_2, власник якого ОСОБА_1, мешкає АДРЕСА_2. На ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 за невиконання вимог п.п. 1.3, 1.4, 2.10 Правил дорожнього руху України було складено адміністративний матеріал за ст. 124 КпАП України, який для прийняття рішення було направлено на адресу Ленінського районного суду м. Полтави.

Згідно оригіналу листа ОСОБА_1 директору ВАТ «Полтавський хлібокомбінат» від 09.06.2006 року видно, що позивач письмово звертався до відповідача з проханням направити свого представника для участі в огляді пошкодженого в результаті ДТП автомобіля.

Згідно звіту про оцінку майна ( визначення вартості матеріального збитку) -автомобіля Фольксваген Транспортер, реєстраційний номер НОМЕР_2, виконаного ТОВ Регіональна оціночна компанія « Полтаваексперт» вартість матеріального збитку завданого власнику ДТЗ внаслідок ДТП становить 2292,83 коп.

Згідно акту технічного стану автомобіля від 13.06.2006 року складеного експертом -оцінювачем встановлено, що внаслідок ДТП автомобіль отримав наступні пошкодження: задня дверка - деформація та пошкодження ЛФП в верхній частині на площі - 100*20 см, зламане ребро жорсткості з лівої сторони; диференціал та пошкодження ЛФП в лівій нижній частині на площі 2*10 см., бриж з лівої сторони в нижній частині на площі 10*10 см., - краска пошкоджена ЛФП в лівій задній частині ( подряпини) на площі 10*10 см., вм'ятини площею 1*1 см., петлі задньої дверки деформовані. Можливість виявлення додаткових пошкоджень отриманих автомобілем в результаті ДТП при проведенні ремонтно - відновлювальних робіт в умовах СТО.

Відповідно до копії квитанції до прибуткового касового ордеру НОМЕР_3 від 13.06.2006 року видно, що позивач за експертну оцінку сплатив 400 грн.

Згідно ст. 1187 ч.2 ЦК України шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі ( право власності, інше речове право, договір підряду, оренди, тощо) володіє транспортним засобом, механізмом, іншим об'єктом, використання, зберігання або утримання якого створює підвищену небезпеку.

Відповідно до ч.5 ст. 1187 ЦК України особа, яка здійснює діяльність, що є джерелом підвищеної небезпеки, відповідає за завдану шкоду, якщо вона не доведе, що шкода була завдана внаслідок непереборної сили або умислу потерпілого.

Водієм ГАЗ -3302, д.н.з. НОМЕР_1, що належить ВАТ « Полтавський хлібокомбінат» ОСОБА_2 скоєно ДТП внаслідок порушення останнім правил дорожнього руху, що підтверджується постановою Ленінського районного суду м. Полтави від 13.09.2006 року, яка залишена в силі апеляційним судом Полтавської області, відповідно до якої його притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.ст. 122-2, 124 КпАП України та визнано винним у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених цими статтями.

За таких обставин суд, вважає, що відповідач ВАТ « Полтавський хлібокомбінат» повинен відшкодувати позивачу матеріальну шкоду завдану внаслідок ДТП в сумі 2290 гривень.

Суд вважає, що в частині стягнення з відповідача моральної шкоди завданої позивачу внаслідок ДТП слід відмовити, оскільки позивачем суду не було надано ніяких доказів які б свідчили про його моральні страждання та переживання, які йому спричинила дорожньо-транспортна пригода.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. З, 11, 208, 212-215 ЦПК України, ст.ст. 23, 1166, 1167, 1187 ЦК України, суд,-

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства « Полтавський хлібокомбінат», що знаходиться за адресою: 36008, м. Полтава, вул. Комарова, 10-а, код ЄДРПОУ 00376923 на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, непрацюючого, проживаючого АДРЕСА_2 матеріальну шкоду в сумі 2290 грн., витрати понесені за проведення експертної оцінки в сумі 400 грн., судові витрати по справі в сумі 89,50 грн., а всього 2779,50 грн.( дві тисячі сімсот сімдесят дев'ять гривень п'ятдесят копійок).

Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано до Ленінського

районного суду м. Полтави протягом 10 днів з дня проголошення рішення, апеляційна

скарга на рішення суду подається протягом 20 днів  після подання заяви про апеляційне

оскарженн,