Рішення №434947

Справа 2-624/2007 рік

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ           УКРАЇНИ

12 січня 2007 року Автозаводський районний суд м. Кременчука Полтавської області в складі головуючого судді - Середа А.В., при секретарі - Музера В.Б., розглянувши у попередньому відкритому судовому засіданні в м. Кременчуці справу за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Автозаводської районної Ради м. Кременчука про визнання права власності на самочинно збудоване нерухоме майно,

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним позовом до виконавчого комітету Автозаводської районної Ради м. Кременчука.

Вказувала, що згідно свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 04 листопада 2005 року їй належить домоволодіння АДРЕСА_1 та складається з житлового будинку літера «А, а, а1», житловою площею 42, 1 кв.м., загальною площею 91,7 кв.м., сараїв літ «Б, б1», льоху літ «Бл», вбиральні літ «В»„ літнього душу літ «Г», гаражу з оглядовою ямою літ «Е», водогону літ «К», огорожі № 1-2, зливної ями І. За час проживання та користування вищевказаним домоволодінням нею було самовільно побудовано нежитлову прибудову літ «а1», сарай літ «б1», гараж з оглядовою ямою літ «Е» . Дозволу від Виконавчого комітету Автозаводської районної ради м. Кременчука, на виконання робіт не отримували. Згідно отриманих висновків Державного пожежного нагляду Автозаводського району від 21.11.2006 року за НОМЕР_1 та санітарно-епідеміологічної станції від 30.11.2006 року за НОМЕР_2 вважається можливим визнати право власності на самочинно збудоване нерухоме майно. Просила визнати за нею право власності на самочинно збудоване нерухоме майно, розташоване по АДРЕСА_1.

У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позов підтримала, просила задовольнити, посилаючись на обставини  і підстави, викладені  в позовній заяві.

Представник відповідача Виконавчого комітету Автозаводської районної Ради м. Кременчука в судове засідання не з'явилися. Надали суду письмову заяву про можливість розгляду справи у відсутності їх представника.

Трет»і особи Управління архітектури та містобудування виконавчого комітету Кременчуцької міської Ради та Управління земельних ресурсів в судове засідання не з»явилися, просять справу слухати у відсутності їх представників.

Суд, вислухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали справи, знаходить, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ч.1 ст. 376 ЦК України житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і прав.

Згідно ч.5 ст. 376 ЦК України на вимогу власника (користувача) земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудовано на ній, якщо це не порушує права інших осіб.

Державний пожежний нагляд М.Кременчука (лист НОМЕР_1 від 21.11.2006 року), Кременчуцька міська санітарно - епідеміологічна станція (лист НОМЕР_2 від 30.11.2006 року) погодили і надали свої висновки про можливість експлуатації самочинно побудованого нерухомого майна на території домоволодіння АДРЕСА_1 та визнання права власності на цей об'єкт за позивачем ОСОБА_1.

Враховуючи наведені обставини позивачем ОСОБА_1 на підставі встановлених фактів, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, за позивачем необхідно визнати право власності на самочинно збудоване нерухоме майно, а саме нежитлову прибудову літ «а1», сарай літ «б1», гараж з оглядовою ямою літ «Е» в домоволодінні   АДРЕСА_1.

Керуючись ст. 376 ЦК України, ст.ст.6, 10, 212, 208, 209, 213, 215, 218 ЦПК України

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Автозаводської районної Ради м. Кременчука про визнання права власності на самочинно збудоване нерухоме майно - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1, 1955 року народження право власності на самочинно збудоване нерухоме майно- нежитлову прибудову літ «а1», сарай літ «б1», гараж з оглядовою ямою літ «Е» у домоволодінні АДРЕСА_1.

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Полтавської області через Автозаводський районний суд м. Кременчука шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення протягом десяти діб з дня проголошення та апеляційної скарги на рішення суду протягом двадцяти діб з дня подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду.

Рішення набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про

апеляційне оскарження, апеляційної скарги у випадку їх спільного чи окремого

неподання або розгляду справи Апеляційним судом Полтавської області, якщо рішення

не скасовано.   .