Рішення №435034

АПЕЛЯЦІЙНИЙ   СУД   ЧЕРКАСЬКОЇ   ОБЛАСТІ

ухвала

№ 22ц-174/2007р.

про повернення справи до суду першої інстанції для розгляду заяви про перегляд заочного рішення

12 січня 2007р.                                                                                                      м. Черкаси

Суддя судової палати в цивільних справах апеляційного суду Черкаської області Магда Л.Ф. розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_1 на заочне рішення Тальнівського районного суду від 22 листопада 2006 р. по справі за позовом Державної податкової інспекції у Тальнівському районі до ОСОБА_1 про стягнення податкової заборгованості,

встановила:

Заочним рішенням Тальнівського районного суду від 22 листопада 2006 р. задоволено позов Державної податкової інспекції у Тальнівському районі до ОСОБА_1 про стягнення податкової заборгованості.

На рішення суду ОСОБА_1 подала заяву до Тальнівського районного суду про перегляд заочного рішення. Ухвалою судці від 18 грудня 2006 р. заява була залишена без руху, надано заявниці термін для усунення недоліків заяви до 29 грудня 2006 р. Ухвалою судді від 29 грудня 2006 р. заява визнана неподаною в зв'язку з невиконанням ухвали від 18 грудня 2006 р.

2 січня 2007 р. в суді зареєстрована заява ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення суду, надіслана нею в суд поштою 26 грудня 2006 p., тобто до постановления суддею ухвали про визнання першої заяви відповідачки неподаною.

Крім того, відповідачка 18 грудня 2006 р. звернулася до апеляційного суду Черкаської області з апеляційною скаргою на заочне рішення суду.

Перевіривши матеріали справи, прихожу до висновку, що справа не може бути прийнята до провадження апеляційного суду і підлягає поверненню суд для розгляду заяви ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 228 ЦПК України заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Згідно з ч. 4 ст. 231, ч. З ст. 232 ЦПК України в апеляційному порядку відповідач може оскаржити заочне рішення тільки після розгляду судом першої інстанції його заяви про перегляд заочного рішення.

З матеріалів справи вбачається, що відповідачка звернулася до місцевого суду з заявою про перегляд заочного рішення, однак суд, в порушення зазначених вище вимог закону не розглянув її заяву і скерував справу до апеляційного суду.

Отже у даній справі не може бути відкрито апеляційне провадження, а справу слід повернути до суду першої інстанції для розгляду заяви відповідачки про перегляд заочного рішення суду.

Керуючись ст.ст. 228, 231, 232 ЦПК України суддя,

ухвалила:

Справу за позовом Державної податкової інспекції у Тальнівському районі до ОСОБА_1 про стягнення податкової заборгованості повернути в суд для розгляду заяви відповідачки про перегляд заочного рішення.

Ухвала остаточна і оскарженню не підлягає.